Abiye Dağınık Topuz Saç Modelleri

Özel günler görünüşe normalden daha fazla dikkat edilen zamanlardır. Kıyafetten ayakkabıya; çantadan saçlara kadın erkek herkes daha çok ayrıntıya özen gösterir.

Konu saç olduğunda ise kadınların seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Yine de son zamanlarda dağınık topuzlar oldukça tercih ediliyor.

Özellikle genç kadınlar sımsıkı bir topuzdansa dağınık topuzu tercih ediyorlar. Sıkı topuzun ağırlığında uzak, rahat ve şık bir görüntü veren dağınık topuzlar ise tabi ki tek tip değil. Herkesin saç şekline göre yaptırabileceği dağınık topuz modelleri mevcut.

Örgülü Dağınık Topuz

Hem çok şık hem de doğal bir görüntü veren örgülü dağınık topuzlar gelin başı olarak bile tercih edilebiliyor. Bu modelde bazen örgü, bir taç gibi başın etrafına dolanıyor bazen de topuzla iç içe geçmiş oluyor.

Fakat seçenekler bunlarla sınırlı değil. Hayal edebildiğiniz kadar model mevcut. Ayrıca sade bir şıklık için de birebir.

Perçemli Dağınık Topuz

Bu model daha ağır bir görüntü vermekle birlikte her yaşa uygun olabilir. Başın tek tarafından alınan bir parça saça fön çekilip sabitlenmesiyle yapılan bu saç, özellikle düğünlerde çok tercih ediliyor.

Fakat perçem değil kakül kullanıyorsanız daha modern bir görünüm isteyebilirsiniz. Doğal bir görünüm verilmiş kaküller ve dağınık topuz kesinlikle gözleri üstünüze çekecektir.

Günlük Dağınık Topuz

Model o kadar tutuldu ki, okul günlerinde öğrenciler tarafından bile kullanılmaya başlandı. Çok basit fakat çok şık görünen bu günlük topuzda sabitleyici ya da föne de ihtiyaç yok.

Okula ya da işe giderken yapılabileceği gibi evde bile kullanılabilir. Genelde saçlar olabildiğinde yüksekten toplanır ve tokalarla sabitlenir.

Bazen başın iki yanından birer tutam saç bırakılarak daha doğal bir görünüm verilir. İnternette de birçok örneğini bulacağınız bu modeli siz de deneyip saçlarınızı şekilden şekle sokabilirsiniz.

Yorum Yap!