Aşık Olmak İstemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Aşk günümüzde en büyük temalardan birisi olarak, kitaplara, şiirlere, öykülere konu olmakta; birçok konferans, söyleşi ve özel günlere ismini vermektedir.

Biliminde oldukça ilgisini çeken ve bazı hormonların neden olduğu dile getirilen aşk ise kimi zaman sanıldığı kadar masum değildir ve birçok insan aşık olmak istemez. Peki, aşık olmamak için neler yapılmalıdır?

Aşık olmak istemeyen hem erkek hem de kadınlar için yapılması gereken şey, söz konusu kişiye neden ilgi duyduklarını bulmak olacaktır.

Aşık olunmak istenmeyen kişiye duyulan ilginin nedeninin yok edilmesi, aşık olmamak için oldukça önemlidir.

♦ Örneği ilgi duyulan kişi de ilgi duyan kişi de kitaplardan ilgi duyuyorsa, ilgi duyan kişinin kendisini kitaplardan soyutlaması, o kişiye ilgi duyması için ortada hiç bir neden bırakmayacaktır.

Bu da aşık olmanın güçleşmesi, ortak noktaların ve ilgi alanlarının azalması aynı zamanda nedenlerine yok olması anlamına gelmektedir.

♦ Bunun yanı sıra ilgi duyulan ve aşık olunması istenmeyen kişiyi daha az görmek, daha az iletişim kurmak ve hatırlamak da aşık olmamanın bir yoludur.

Bilimsel olarak bir kişinin az hatırlanması ya da hatırlanmaması bilinçaltında o kişiye yatan ilginin ve merakın kaybolmasına neden olacaktır.

♦ Daha fazla bencil olmak, kendine vakit ayırmak ve kişinin daha farlı insanlar ile farklı vakit geçirmesi de aşık olmayı önleyen faktörler arasında yer almaktadır.

♦ Aynı zamanda kişinin kendi kariyerine ya da hayallerine odaklanması da hem aşık olmayı önleyen hem de kişinin hayatında ki başarısına ve geleceğine daha sağlam adımlar atabilmesine yardımcı olan tavırlardan birisi olacaktır.

♦ Aşık olmamanın en önemli yanı ise kötü düşünmektir. İlgi duyulan kişinin devamlı olarak kötü ve yanlış hareketlerini, tavırlarını ya da huylarını düşünmek de kişiyi aşık olmaktan koruyacaktır.

Yorum Yap!