Başak Burcunun Şanslı Renkleri

Başak burcu toprak elementine ait bir burçtur. Değişken bir unsura sahip olan başak burcu Merkür tarafından şekillenir ve yönetilir. Başak burcunun en büyük özelliği düzenli ve derli toplu olmasıdır. Başak burcunun temsil edildiği hayvan boz ayı, temsil edildiği bitki menekşedir.

Başak burcu insanının çok gelişmiş bir görev duygusu vardır. Hayatını detaylar ve titizlik çerçevesinde yerleştirir ve yönetir.

Başak burcu insanı başka insanların ona ihtiyacı olduğunu görmekten zevk alır, yaptıklarının takdir edilmesini görmek ister. Başak burcu için sevdiği insanlara hizmet etmek çok önemlidir.

Başak burcu insanı sürekli bir meşguliyet içerisindedir, bu özelliği etrafındakiler tarafından hoş karşılanmaz. Ayrıca hoş karşılanmayan bir başka özelliği de sürekli öğüt veren bir yapıya sahip olmasındandır.

Başak burcu yaptıklarını anlatmayı ve övünmeyi sever, bu sebeple sürekli olarak tenkit verir. Tenkit verirken kendi tecrübelerini anlatma şansı doğar.

Başar burcunun 3 uğurlu rengi vardır. Bu renkler mavi, yeşil ve kahverengidir. Başak burcu için mavi; suyun, serinliğin, gökyüzünün, sonsuzluğun, dinginliğin ve sessizliğin bir ifadesidir.

Mavi rengi başar burcu insanına kendini özgür ve huzurlu hissettirir. Mavinin ağırlıklı olduğu mekanlarda başak burcu rahat hisseder.

Başak burcunun diğer uğurlu renklerinden yeşil ise başar burcuna; doğa, yaratıcılık, sakinlik, yaşam, güç, ahenk ve yenilik hisleri anlamına gelir.

Yeşil başak burcu insanı için güvenin rengidir. Yeşil rengi paylaşmayı ve cömertliği getirir. Yeşil rengin yoğun olduğu mekanlar başak burcunun arkadaşları ve ailesi ile birlikte vakit geçirmesi için uygundur.

Başak burcunun uğurlu son rengi kahverengidir. Kahverenginin ilk akla getirdiği şey toprak ve doğallıktır. Başak burcu için doğallık çok önemlidir.

Başak burcu insanı ağırbaşlı ve kültür, sanat konularında ilgilidir. Kahverenginin hakim olduğu ortamlarda başak burcu insanı güven içerisindedir.

Yorum Yap!