Çeyizli Çok Güzel Örgü Lifler

Banyo lifleri denilince akla ilk gelen bol köpük yapan örgü banyo lifleri olmaktadır. Hazır satılan naylon liflerin aksine hem daha uzun ömürlü olmasından dolayı hem de temizleme özelliğinin daha iyi olmasından ötürü eskiden bu yana örgü liflerin yeri bir başkadır.

Sabun bezi olarak da tabir ettiğimiz el örgüsü lifler, banyoda kese ihtiyacını karşılamaktan çok, artık öyle modeller karşımıza çıkmaktadır ki renk renk, model model örmek gelir içimizden…

Hele ki bu lifler çeyizler konulacaksa daha da bir özenilir örneklere… Çeyizlerin olmazsa olmazıdır ve hiç örgü bilmeyen birisinin bile çok kolay öğreneceği ve keyifle yapacağı en zevkli örgülerden olmaktadır.

Zaten gelinlik kızların da çeyizlerine genellikle ilk ördükleri örgü çeşitleri arasında mutlaka sabun bezleri yer almaktadır. Örgüyü ilerlettikçe, modellerin çeşitleri de artarak çok güzel örnekler çıkmaktadır.

Çeyiz için yapılan liflere ayrı bir özen gösterilir. Çeyizlik lif örneklerine bir kaç örnek verecek olursak, renk renk eldiven şeklinde yapılan lifler mutlaka her çeyizde karşımıza çıkmaktadır.

İçlerine sabun konulan cepli modeller de yine kullanışlı ve hoş lif örnekleri arasındadır. Çeşitli figürlerden oluşan, ilmek ilmek sayıların motiflere aktarıldığı, adeta etamin işlenmiş gibi ortaya çıkan desenli lif örnekleri de çeyizlerde göz doldurmaktadır. Figürlü, şirin motiflerden oluşan lifler de yine zevkle örülen örneklerden olmaktadır.

Çeyizlik lif örnekleri denildiğinde, çok güzel ve bol örneklerle karşılaşabiliriz. Hobi ve örgü bloglarında sizlere fikir verebilecek ve örgü anlatımlarının da yer aldığı paylaşımlar ve örgü videoları görebilirsiniz.

Sabun bezi yani banyo lifi örmek için yumuşak dokulu iplerden yararlanabilirsiniz. Bu ipler genellikle sabun bezi ipi diye satılır.

Yün alırken buna dikkat ederseniz, çeyizinize öreceğiniz lifler yumuşacık olacaktır. Tığ numaraları ise, yünün kalınlığına göre değişmektedir, yünün etiketinde kaç numara tığ ile örmeniz gerektiği belirtilmiştir.

Yorum Yap!