Çeyizlik Şık İğne Oyası Modelleri

Çeyiz denince her şeyin en güzeli en iyisi, en kalitelisi seçilir. Genç kızlar çeyizleri için şık şeyler alıp yapmaya ya da yaptırmaya bayılırlar. Çeyizde birçok parça yer alır.

Bunların başında iğne oyalı parçalar gelir. İğne oyaları yazmalarda, havlu kenarlarında, yatak örtülerinde sıkça karşımıza çıkar. Birbirinden güzel iğne oyası modelleri vardır. En çok tercih edilen model Çiçek desenli modellerdir.

İğne oyası yapmak oldukça zordur. Yapan kişinin mahareti eli de çok önemlidir. İğne oyasının düzgün olması güzel görünmesi yapan kişinin becerisine bağlıdır.

Herkes aynı modeli yapabilir, fakat iki farklı kişinin elinden çıkan aynı model bile olsa farklı görünebilir. İğne oyası yapımında kullanılan iplik seçimi de çok önemlidir. İğne oyası yapımında kullanılan ipler tercih edilmelidir.

Genç kızların çeyizleri için alacakları iğne oyalı parçalara ulaşmak artık çok zor değildir. İnternet aracılığı ile istenen modeller yapılıp kişilere gönderimi sağlanmaktadır.

Hatta birçok ev hanımı oluşturdukları sosyal medya hesapları aracılığı ile sipariş alıp teslim etmektedir. Özellikle facebook ve instagram sayfalarından satış yaparak alıcıların görsellerden istedikleri modelleri seçebilmeleri sağlanmaktadır.

Kişiler bu sayede yapılan yorumlardan da yararlanarak çeyizleri için şık iğne oyalı parçalar sipariş edebilmektedir.

Son zamanlarda özellikle mevlüt örtüsü olarak bilinen ipeksi şallara yapılan iğne oyaları çokça rağbet görmektedir. Yapılan bebek mevlütlerinde anne ve bebeğe birbirine uygun kombin şeklinde örtüler yapılmaktadır.

Her geçen gün iğne oyasına olan bu ilgi artmaktadır. Bunun en önemli olumlu yanı ev hanımlarına da bir gelir kapısı oluşturmasıdır.

Ev hanımlarının el emeği göz nuru olan bu iğne oyaları ile yapılan parçalara destek verilmeli ev hanımlarına katkı sağlanmalıdır. Bu sayede hem şık parçalara sahip olup hem de bir bayana destek olabiliriz.

 

 

Yorum Yap!