Çiçekli İğne Oyası Yazma Modelleri

Çiçek motiflerinden oluşan yemeni yazmalar çeyizlerde görücüye çıkarken, çeyiz sandıklarının da kıymetlilerinden olmaktadır.

Yazma kullanan bayanlarımızın başlarında cıvıl cıvıl, çıtır çıtır çiçekli yemeni kenarı örnekleri en güzel aksesuarlardan olmaktadır.

İğne oyasından yapılan çiçek motifleri, yazma kenarlarına çok yakışmakta ve model uygulamalarında minik minik oyalar kullanılabildiği gibi iri motifli örneklerde yazmaları daha gösterişli hale getirmektedir.

Yörelere göre farklı tekniklerle yapılan iğne oyaları, el emeği göz nuru değerli el işlerimizden birisidir. El emekleri arasında ağır örnekler grubunda yer almaktadır.

Renkli çiçeklerden oluşan çiçek öbekleri yazma kenarlarını süslerken, zevkli bir hobi keyfi de vermektedir. İğne oyası yapmak zor olsa da tekniklerini öğrendikten sonra yaptık yapmak isteyeceğiniz keyifli bir el işine dönüşmektedir. Yazmalar için çiçekli iğne oyası örnekleri hobi sitelerinde bolca modelle sizlere kaynak olmaktadır.

Yazmaların kenarında ilmek ilmek işlenmiş tek tek iğne dürterek emeğin işlendiği iğne oyalarına çiçek motifleri verilirken aslında bir sanat icra edilmektedir.

Gelinlik kızların da göz nuru iğne oyalı yazmalarında ne hikayeler yazılıdır kim bilir? Çiçekli iğne oyası modellerini her yaştaki bayan rahatlıkla yazmalarında kullanabilmektedir.

Yaşlara göre tek değişen modellerin renkleri olmaktadır. Yeni gelinler ve genç kızlar canlı renklerden oluşan büyük motifli, gösterişli, çiçekli iğnesi oyası modellerini çok sevmektedirler.

İğne oyası öğrenmek istiyorsanız hobi blogları sizler için ideal bir öğrenme platformu olacaktır. İğne oyası bilenler için de yine bu el işi siteleri örnekler almak için keyifli bir platform olacaktır.

Hatta isterseniz internetin nimetlerinden faydalanarak çiçek motifli iğne oyası modellerini satın da alabilirsiniz. Hazır yapılmışını almayı tercih edenler için sayısız iğne oyası satışlarını yapan platformlar mevcuttur.

İnternette biraz araştırma yaparak bugüne kadar hiç bir yerde görmediğiniz farklı modelleri görebilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap!