Çillere Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya

Güzel olmak kadınlar için çok önemlidir. Güzellik algısı çocukluktan beri hayatımızda var olan bir olgudur. Güzellik olgusunda yüzümüz ve cildimiz önemli bir yer tutar.

Her kadın pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Pürüzsüz bir cilt hem sağlıklı hem güzel gözükür. Makyaja harcanan zamanı azaltır.

Çiller şu sıralar çok moda bir güzellik trendi. İnsanlar dövme ile çiller yaptırıyor. Ancak doğuştan çillere sahip insanlarda bu çilleri istemeyebiliyor. Çiller için evde uygulanabilecek, basit ve sağlıklı yöntemler mevcut.

İşte Suna Dumankaya’nın çillere bulduğu çözümlerden bir kaç tanesi:

1-Keten tohumu maskesi

Bu maskenin yapımı çok basit. Ayrıca keten tohumu da çok kolay bulunabilir bir bitki. Keten tohumunu gittiğiniz hemen hemen her aktarda bulabilirsiniz. Keten tohumunun maske yapmak dışında da birçok faydası bulunmaktadır.

Maske yapılırken keten tohumu kaynamış suyun içerisine atılır. Su için 1 çay bardağı koymanız yeterlidir. Sonrasında bu karışımı 10 dakika kadar demlenmeye bırakın.

Ardından elde ettiğiniz karışımı süzüp, yüzünüzde veya vücudunuzda nerede çil varsa oraya masaj yapar gibi hareketler ile yedirin.

Bir süre, 20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Sonrasında cildinizi bol su ile durulayarak temizleyebilirsiniz

2-Maydanoz maskesi

Bu maskede kullanılacak malzemeler:

-Yarım limonun suyu

-Çorba kaşığı dolusu bal

-Çay kaşığını dolduracak kadar maydanoz

-Çorba kaşığı kadar süt

-Yarım çağ kaşığı kadar da tuz

Hemen hemen her evde bulunan bu malzemeler ile çillerinizden kurtulmanız mümkün. Maydanozları küçük küçük doğradıktan sonra tüm malzemeleri karıştırıyoruz.

Sonra karışımı bir süre kendi haline bıraktıktan sonra yüzümüzdeki çilli bölgelere masaj yapar gibi uyguluyoruz.

Cildinizde bu karışımın etki edebilmesi için yarım saat kadar beklemesi gerekmektedir. Bekledikten sonra her günkü yüz temizleme rutini gibi durulayarak temizliyoruz.

 

Yorum Yap!