Çok Güzel Örgü Bebek Yelek Örnekleri

Bebekler için yelek örmek dünyanın en keyifli işlerinden biri olsa gerek bir de bebek kendimizin ya da bir yakınımızın İse o keyif adeta ikiye katlanıyor. Kız ve erkek çocukları için elde örülerek hazırlanabilecek çok güzel örnekler var.

Kızlar için güzel örgü yelekler

Kız bebekler için pembe elbette vazgeçilmez bir renk ama son yıllarda kahverengi, mavi, lacivert ve daha birçok renkte güzel yelekler örülüyor.

Genelde bu renkler beyazla ya da başka uyumlu bir renkle karıştırılarak kullanılıyor. Kız çocukları için daha çok ajurlu örgü modelleri tercih ediliyor.

Etek bölümü de daha geniş tutularak eteğimsi bir hava veriliyor. Kurdele, renkli boncuklar ve daha birçok süsleme malzemesi de kullanılıyor.

Yeleklerde papatya, sarıçiçekler, kiraz ve çilek gibi meyveler en çok işlenen temalar. Bunlar uygun renklerin bir araya getirilmesiyle ustaca oluşturuluyor. Yelekler genelde düşük kol ya da kolsuz olarak örülüyor.

Kız çocuk yeleklerinde çok süslü düğmeler kullanılıyor. Bazen de ucunda pon pon bulunan ipler düğme yerine geçiyor.

 Erkek bebekler için güzel örgü yelekler

Erkeklerde mavinin her tonu kullanılıyor onların yanı sıra beyaz, sarı ve lacivert çokça tercih ediliyor. Erkek bebekler için cepli modeller çok yapılıyor.

Bu ceplere veya yeleğin başka yerlerine hazır satılan çıkartma resimler dikiliyor. Bazen de yelkenli, top, araba ve ayıcıklar örgüyle işleniyor ya da modelin üstüne iğne tekniği ile konduruluyor.

Erkek bebek yelekleri için çok şık küçük beyefendi düğmeleri de var. İç yelek şeklinde olan yelekler de çok güzel oluyor.

Bunlara çok şık düğmeler dikiliyor. İç yelek gibi yanları üçgen yelekler bebeklere giydirildiğinde onları adeta küçük damatlara dönüştürüyor. Erkek ve kız bebekler için örgü yelek modellerinde genelde ince ip ve şiş tercih ediliyor.

      

 

Yorum Yap!