Çok Güzel ve Şık Havlu Kenarları

Havlular, özellikle misafire çıkarılan havlular, olabildiğince yeni, temiz ve güzel görünümlü olmalı. Sıradan havlu imajından kurtularak, kullanan kişiye kendisini özen gösterilmiş hissettirmek için, havluların kenarlarına, basit bir işlemle süslemek yeterli.

Misafir ağırlamak, her zaman detaylarla ilgilidir. Evde her gün kullanılan havlu, küçük bir kenar detayıyla, bir anda misafir havlusuna dönüşebilir.

Misafiriniz, kendisi için özel olarak hazırlanılmış olduğunu anladığında, özel ve iyi hissedecek ve sizinle aileniz hakkında son derece olumlu düşüncelere sahip olacaktır. Evde günlük kullanılan havlular da süslenebilir.

Bin bir zahmetle işlenen oyalar, yemenilerin kenarına dikilir ve aradan uzun zaman geçer. Yemeniler, baskı boyama ile renklendirildiklerinden, bir süre sonra, güneşten ve yıkamadan dolayı renkleri solmaya başlar.

Çok ince bir dokuma ile imal edildiklerinden, zamanla kumaşın kendisinde de yıpranmalar başlar. Bu durumdaki yemenilere bakar bakar ne yapacağınızı düşünürsünüz.

Artık ne yapacağınızı biliyorsunuz; eski yemeniden dikkatlice oyayı sökeceksiniz ve istediğiniz bir havlunun kenarına dikeceksiniz.

Hem oyanızı değerlendirmiş, hem de her an el altında olan bir eşyanıza, süsleyerek değer katmış oldunuz.

Pratik ve Benzersiz Havlu Kenarı Örneği

Havlularınızı, herkesten farklı göstermek ve bunu yaparken de biraz etnik bir hava katmak istiyorsanız; ponpon kullanmalısınız.

Ponpon yapmayı bilmiyorsanız, internette yapacağınız küçük bir aramanın ardından, en basit ve en işlevsel ponpon yapma yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Bu yöntem ile elinizde kalmış olan iplerinizi de değerlendirmiş olacağınızdan, bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Ponponları, istediğiniz boy ve renkte yapabilir, havlunuzun kenarına istediğiniz sıklıkta dizebilirsiniz.

Daha geniş bir süsleme istiyorsanız, önceden hazırladığınız ponponları, tığ yardımı ile çekeceğiniz zincirler ile bağlayarak, bir tür ponpon ağı yaratabilirsiniz. Son derece sevimli ve benzersiz havlu kenarı süsleriniz hazır olacak.

Yorum Yap!