Dantel Sehpa Örtüsü Örnekleri

Sehpa için en çok tercih edilen örtüler genelde dantel oluyor. Dantelin zarafeti ve güzelliğinden biz kadınlar asla vazgeçemiyoruz.

Eskiden dantel denince sadece beyaz veya krem işlemeler akla gelirdi. Şimdi renkli dantel iplikleriyle inanılmaz karma sehpa örtüleri yapılıyor.

Çiçeklerin renk renk işlendiği örtüler kullanılıyor. Her renk dantel ipi mevcut. Bir de ebruli ipler var ki onlarla da çok güzel sehpa örtüleri yapılıyor.

Sadece yuvarlak değil şimdiki danteller üç boyutlu da yapılabiliyor. Kuğu modeli en sık görülen sehpa örtülerinden biri. Bir dairenin etrafında yüzen kuğular üç boyutuyla inanılmaz güzel duruyor.

Birçok çiçek de üç boyutlu olarak dantel sehpa örtülerinde yerini alıyor.

Sehpalara bir adet büyükçe dantel örtü konabiliyor ya da ikili veya üçlü örtü tercih ediliyor. Bu seçim daha çok sehpanın büyüklüğü ve tarzı ile ilgili. Dantel örtülerin üstüne genelde küçük vazolar veya biblolar yerleştiriliyor.

Eskiden konan cam ya da kristal kül tablaları artık pek tercih edilmiyor. Zaten bin bir emekle işlenen o canım örtülerin sigara yanığı olmasını kim ister ki?

Eski sehpa örtüleri de değerlendirilebiliyor. Bu örtüler kumaş boyaları ile boyanınca yepyeni oluyor. Ayrıca bu danteller başka kumaşların arasına yer yer dikilerek çok daha modern bir görünüm kazanabiliyor.

Eskisi gibi dantel örtüler illa 12 parça olacak diye de bir şey yok. Bir parça da olabilir otuz parça da.

Yorum Yap!