Dantel Vitrin Takımı Modelleri

Dantel takımlar özellikle de dantel vitrin takımları kadınların yıllardır vazgeçilmez ev aksesuarıdır. Ev tasarımları zaman içinde değişse de dantel kültürü hiç bir zaman modasını kaydetmemiştir.

Her genç kızın çeyizinde bulunur ve pek çok kadın hobi olarak dantel işlemektedir. Salonlarımızın vazgeçilmezi vitrinler de dantel takımlarıyla bir bütün oluşturur.

En gözde mutfak eşyalarımızı ve biblolarımızı sergilediğimiz alanda gözler hep dantel takımlarına çarpar ve vitrinleri çok daha şık göstermeye yarar. Kadın misafirler güzel bir vitrin takımını görünce dayanamaz.

Eğer sizler de dantel işlemek ve vitrinlerinizi daha cazibeli hale getirmek isterseniz pek çok modele internet üzerinden, kitaplardan, dergilerden ya da yakınlarınızdan ulaşabilirsiniz.

El beceriniz da varsa kendi modelinizi zevkinize göre oluşturabilirsiniz. Sahip olacağınız modelleri de kişiselleştirmiş olursunuz.

Kaliteli ipler kullanarak da yılları sizinle paylaşacak dantelleriniz olacaktır. Hatta torunlarınız bile uzun zamanlar boyunca severek kullanacaktır.

Ben dantel modelleri işlerken en çok dairesel motiflerden yararlanırım. Beyaz ve krem ipler ile oluşturduğum takımlar salonları daha şık ve ağır gösterecektir. Ama renkli tasarımlara sahip bir salona da renkli ve çiçekli motifleri daha çok yakıştırıyorum.

Ayrıca kare dantel modelleri de vitrinde oldukça şık duruyor. Kare dantel modellerinin içlerine de çeşitli çiçek ve kelebek desenlerinin yanı sıra geometrik şekiller de ekleyebilirsiniz.

Kolaylıkla yapılacak pek çok model bulunuyor. Dantel örümcek deseni hızlı bitirebileceğiniz modellerden. Küçük kareler halinde yıldız dönence motifi yapıp ekleyerek çok güzel kare, dikdörtgen ya da dairesel modeller elde edebilirsiniz.

Ayrıca küçük çiçekler işleyip dantellerinize sonradan da ekleyebilirsiniz. Daha az bulunun ve daha zor modelleri denemek isterseniz biraz daha emek ve zaman harcayıp gül desenleriyle evinize vintage bir hava katarsınız. Çok daha narin işler için de zorlu bir model olan kuğu modelini de işleyebilirsiniz.

      

 

Yorum Yap!