Dantel Vitrin Takımı Örnekleri

Oturma ya da odamızın en önemli parçası vitrinlerimiz için birbirinden güzel ve hoş vitrin dantelleri ile süsleyerek adeta süslenmiş bir geline benzetiyoruz. Vitrinlerimiz için yaptığımız bu dantelleri kanaviçe, boncuk işi ya da iğne oyası gibi farklı örgü teknikleri ile yapıyoruz.

Özellikle gelinlik kızlarımızın çeyiz sandığının olmazsa olmaz parçalarından birisi olan vitrin örtüleri ev dekorasyonumuza büyük katkı sağlıyor.

Tek parça, yuvarlak ya da oval şeklinde yaptığımız bu dantelleri vitrin içine serilerek kullanıyoruz. Vitrin dantellerimiz motifli ya da kare şeklinde ince el işçiliği ile yapılıyoruz.

Motifli ya da kare şeklinde yapmamızın en önemli nedeni, kullanırken aşağı doğru üçgen şeklinde sarkıtılarak kullanmamızdır.

Çünkü bu tür örtüleri genelde böyle kullanıyoruz. Klasik tarz ile dekore edilen evlerimizde vitrin dantelleri mutfak peçeteleri gibi üçgen şeklinde aşağı doğru sarkıtarak kullanırız.

Eşyalarımızın kalitesine ve yaşadığımız alanların genel yapısına göre uygun modelleri seçerek evlerimize kendi emeğiniz ile harikalar katabiliyoruz.

Çok eski zamanlardan beri kadınların gözünde büyük bir değeri olan vitrin örtüleri, günümüzde her yerde çok kullanılmasa da hemen hemen hepimizin evinde bir ya da iki tane var ve çeşitli modellerden yaparak genç kızlarımızın çeyiz sandığına koyuyoruz.

Önceden kullanılan vitrinler yerini şekil değiştirerek şık ve gösterişli vitrinlere ve televizyon ünitelerine bıraktı. Vitrin dantellerini şık vitrinimize ve televizyon ünitelerimizde de rahatlıkla kullanılabiliyoruz.

Evlerimize çok ayrı bir hava katan vitrin dantellerinin modası geçmiş gibi görünse de halen eşyalarımıza ayrı bir anlam katıyor.

Evimizin bütünü ile ruhumuzu yansıtan ve kullanmadığımız zaman gözümüzde evimizi çıplak gösteren bu dantelleri biz hamarat kadınlar büyük zevkle yapıyoruz.

Yorum Yap!