Değişik Çeyizlik Havlu Kenarı Modelleri

Havlular; banyoların, tuvaletlerin ve mutfakların, en çok kullanılan ve en çok göz önünde olan parçaları. Aynı zamanda, bu mekânları süslemek ve kişiselleştirmek için de kullanılabilir.

Örneğin, çok kaliteli güzel bir havluyu asmış olmanız, bu mekanları sıradan gösterebilirken, bu havlunun kenarına işlenmiş detaylı bir kenar süsü, mekanda bulunan ve havluyu kullanan kişinin kendisini değerli ve özel hissetmesini sağlayabilir.

Dantel veya oyalarla yapılabilen havlu kenarları zor ve meşakkatli geliyorsa, kendinizce yöntemlerle durumu çözebilirsiniz. Burada bir kaç fikir bulmanız mümkün.

Püskül, yapması son derece basit olan, hareketli ve güzel bir süstür. İşte basit bir püskül yapma yöntemi; bildiğiniz yemek çatalının dişli kısmının etrafına ipi sarın.

İstediğiniz kalınlığa geldiği zaman, dişlerin arasında geçirdiğiniz ipi, sardığınız ipleri toplayacak şekilde geçirin ve sıkıca bağlayın.

Bağladığınız yerin karşı tarafından ipleri kesin ve serbest kalan uçları elinizle düzeltin. Püskülünüz hazır. İstediğiniz sayıda ve renkte püskülleri hazırladıktan sonra, havlunuzun kenarına dikmeye başlayabilirsiniz.

Kullanacağınız püsküllerin renklerini seçerken, çok renk kullanmanız mümkün, fakat iki kontrast rengi alarak, değişikli sıralar halinde dizerseniz, havlunuzun süsü karmaşadan uzak ve düzenli bir şıklık sağlar.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı

Avrupa’nın bir kısmı ve ülkemiz kültürü için çok önemli bir yere sahip olan nazar boncuğu, çeyiz hazırlıklarının da vazgeçilmezi.

Düz ve basit bir dantel modelini örerken, aralara serpiştireceğiniz küçük nazar boncukları, son derece etkili ve sevilen bir çeyiz hediyesi olacak.

Beyaz bir havlunun kenarına yapacağınız dantelde, beyaz ip ve nazar boncuğu kullanabilir, dantel boşluklarının arasından düzenli şekilde geçireceğiniz ince mavi bir kurdele ile etkiyi ve şıklığı arttırabilirsiniz.

Kenarını süsleyeceğiniz havluya, büyük bir mavi nazar boncuğu da işleyebilirsiniz veya hazır işlenmiş nazar boncuklu bir havlu kullanabilirsiniz.

  

Yorum Yap!