Dekorasyonda Gri İle Uyumlu Renkler

Son birkaç dönemde dekorasyonda en popüler renk gridir. Çünkü çabuk kirlenmemesi ve pek çok renkle de uyum sağlaması ile popüler hale geldi. Gri nötr renktir ve genellikle taş, duvar, metal gibi katı ve soğuk nesneleri andırır.

Griyi kırmak için yanına mercan rengi, yeşil ve tonları pembe, sarı, mor ve canlı mavi gibi pek çok açık renk ile kullanmak yaşadığınız alanın enerjisini değiştirecektir.

Ayıca canlı renklerle uyum sağladığı gibi pastel renklerle de uyum sağlayarak, ortama ayrı bir hava katıyor. Özellikle ev dekorasyonuna apayrı bir yeri olan gri, aksesuar ya da duvarlarla birlikte kullanılmasını yanı sıra fon rengi olarak da kullanımı oldukça şık ve gösterişli duruyor.

Dekorasyonda yeşilin gri ile uyumlu olduğunu söylemiştik. Yeşilin pek çok renk tonu ile yakışan gri, Özellikle patlayan yeşil rengini daha çok dengelemektedir.

Yeşil ve gri ile bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız, mutlaka çimen yeşili, deniz yeşili, pastel yeşili gibi birçok yeşilin tonlarını kullanabilirsiniz.

Gri ile uyum sağlayabilen bir diğer renkte sarıdır. Pastel sarısı ve gri ile dekore ettiğiniz yaşam alanlarınızı keyifle kullanacaksınız.

Ancak bu rengin de tonları olduğunu unutmayın. Altın renginin de bir sarı olduğunu ve gri ile uyumu oldukça mükemmelliği insana yaşama hevesi veriyor.

İsteyenler maviye gri tamamlayıcı ya da griye mavi tamamlayıcı olarak etki yaratabilirler. Ancak burada dikkat etmeniz gereken her iki rengi de eşit oranda kullanmamanız.

Çünkü eşit miktarda kullandığınızda renkler, renk karışıklığı yaratarak gözleri yorabilir. Mutlaka biri diğerinden daha yoğun olmalıdır.

Turuncu da gri ile hemen bütünleşmektedir. Turuncu özellikle yaz mevsiminin enerjisini üzerinize taşıyarak, pozitif ve canlılık etkisi yaratarak, griyi de kırarak ayrı bir hava yaratıyor.

Gri ile pembe birbirleriyle kalıplaşmış renk olduğu için dekorasyonlarda oldukça hoş görünüm sağlıyor.

 

Yorum Yap!