En Güzel Altın Bilezik Modelleri

Özellikle Orta Doğu’da altın kullanımı çok önemli bir kültür mirasıdır. Günümüzde hala bayanlar, altın bileziklere karşı bir tutku içerisindedir.

Farklı model ve çeşitleri ile birlikte düğün ve takı merasimlerinin en can alıcı noktasını da altın bilezikler oluşturmaktadır.

Bazen hem ülkemizdeki altın çeşitliliğinin fazla oluşu hem de modellerin kadınları cezbetmesi karar verme aşamasında bayanları oldukça zorlamaktadır.

Hem yatırım amacıyla hem de önemli bir aksesuar olan altın bilezikler, güzelliklerinin yanı sıra fiyatları ile de dudak uçuklatabilmektedir.

En iyi ve en güzel altın bilezik modelleri arasında bir sıralama yapılırsa ilk sırayı Trabzon Hasır Bilezik modelleri alabilir.

Namı pek çok Orta Doğu Ülkesine de yayılmış olan Trabzon Hasır Bilezikleri büyük bir el emeğinin sonucunda meydana gelmektedir.

İşçilik ve altın miktarının fazla olduğu bu bileziklerin fiyatları da biraz pahalıdır. Ama altın sevmeyen kitlenin bile ilgisini çekebilecek bir altın bilezik modelidir.

Bayanlar tarafından tercih edilen diğer bir altın bilezik, Adana Burma’dır. Yatırım amaçlı da kullanılan bu bilezik modelleri, ikili veya üçlü burma şeklinde kullanılarak bayanların bilekleriniz süslemektedirler.

Kelepçe Altın Bilezikler, daha çok günlük kullanıma uygun olduğu için bayanlar bu modelleri kullanım amacıyla tercih edebilmektedir.

Altın üzerine taş veya inci işlemesi gibi pek çok modeli bulunan kelepçe tarzı altın bileziklerin fiyatları da çok cep yakmamaktadır.

Fiyatların belirlenmesinde boyutlar önem kazanmakla birlikte ince ve kalın boyutlarını da bulmak oldukça kolaydır. Günlük kullanım amacıyla alınan bu modellerde bayanlar daha çok ince modelleri tercih etmektedir.

Altın geleneğini sürdüren bir model olan Osmanlı Bilezikleri de klasik ve eski tarzı seven bayanlar için idealdir. Bayanlara antik bir hava katan Osmanlı Bilezikleri, anneannelerden torunlara kalan altın bir miras niteliğindedir.

 

 

Yorum Yap!