En Güzel Converse Bebek Patik Örnekleri

Son zamanlarda bebeklere yapılan örgü kıyafetler patikler ayakkabılar oldukça dikkat çekmektedir. Hemen her modelin yapıldığı örgü patikler ile converse ya da spor ayakkabı görünümü verilebilir.

Bu modeller sanıldığını kadar zor değildir. Daha doğrusu eli tığa yatkın her kişi bunları rahatça yapabilir.

Converse patik yapılırken genelde üç renk kullanılır. Bu renklerden biri patiğin ana rengini oluşturur. Diğeri tamamlayıcı renk olan beyaz ve süsleme ile kenar çizgilerde kullanılan siyahtır.

Bu patikler için öncelikle bir taban yapılır. Daha sonra ayakları kaplayan kısmı örülür. En sonda ise yan tarafındaki yıldız şeklindeki süs işlemesi yapılır. Kabaca üç aşamadan sonra patik hazır diyebiliriz.

Bazıları yaptıkları taban kısmından iki tane yapıp üst üste dikerek yapılan patiğin tabanının daha yumuşak ve dayanıklı olmasını sağlarlar.

Converse patik yapılırken kullanılan yöntem trabzan yapma, sık iğne yapma, arttırma ve azaltma işlemleridir. Bu yöntemler ile patiğimizi yapabiliriz.

Yapılan yaş aralığına göre patik başlamak için atılan zincir sayısı paralellik gösterir. Patik yapımında kullanılan tığın çok kalın bir tığ olmamasına özen gösterilmelidir.

Kalın tığ ile yapılan patik çok kaba durabilir. Aynı şekilde ince bir tığ ile de yün ipi örmek oldukça zordur. İki buçuk, üç ya da üç buçuk numara tığ ile yapılan patik beklentileri karşılar nitelikte olacaktır.

Patik için kullanılan tığ kadar kullanılan ipliğinde kalitesi, malzemesi önemlidir. Bebekler için olan kaşındırmayan bebe yünleri tercih edilmelidir.

Bu yünler bebekler için gayet kullanışlı ve yumuşak olduğu için tercih edilir. Converse patik için çoğu kişinin bilmediği ama oldukça önemli olan bir ayrıntı da vardır.

Özellikle çift taban ören kişiler ördükleri tabanın arasına yumuşak taban satın alıp koyarlar ise bebeğin ayakları için daha sağlıklı bir patik elde etmiş olurlar.

Yorum Yap!