Erkekler En Çok Nelerden Hoşlanır?

Kadınların yaşamı boyunca en çok merak ettiği konulardan biri de erkeklerin nelerden hoşlandığı konusudur. Kadınlar reklam afişleri ve televizyonlardaki hemcinsleri dolayısıyla kendilerini yetersiz görürler. Oysaki durum sadece dış görünüşten ibaret değildir.

1. Annelik

Erkeklere dolgun kalçaların ve iri göğüslerin çekici gelmesinin sebebi içgüdüsel olarak bu kadınların anneliğe daha yatkın olduğunu düşünmeleridir.

Erkeklerin içgüdüsel dürtüleri genlerini bir sonraki kuşağa aktarmak üzerine kuruludur. Bu sebeple kadınlara yaklaşımlarında bir süre sonra onları anneleri yerine koymaya başlarlar ve kadının kendisine olan yaklaşımlarından ilerde kendi çocuklarına nasıl annelik yapacağına dair ipuçları ararlar.

2. Bakımlı olmak

Her kadının bakımlı ve iyi giyimli bir erkeğe daha fazla ilgi göstereceği gibi erkeklerde bakımlı kadınlardan daha fala hoşlanırlar.

Bakımlı olmak karşı tarafa değerli olduğunu ve onunla ilgilenildiği hissini de yaşatır. Her kadın sıradan güzellik normlarına uygun olmak zorunda değildir, olamazda.

Ancak kişisel temizliğe özen göstermek, yerine göre düzgün bir şekilde giyinebilmek, hoş bir koku ve hafif bir makyaj her erkeği etkileyecektir.

3. Kapris yapmamak

Günümüz kadınının en kötü yanı naz yapmayı kapris yapmakla karıştırmış olmasıdır. Naz yapmak tatlı tatlıdır, karşı tarafı sıkmaz ama ne istediğini de belli eder.

Kapris yapmak ise hiçbir şeyi beğenmemek, kararsız tavırlar içerisinde olmak anlamına gelir. Maalesef günümüzde çoğu ilişki bu girdaba kapılmış gidiyor ve erkekler kaprisli kadınlarla karşılaşmaktan çok korkuyor.

Belki de bazen bu kadar anlaşılmayı beklememeliyiz ve kendimizi açıkça ifade etmeliyiz.

4. Yargılanmamak

Erkekler arasında kadınlar ile ilgili en çok şikâyet edilen özelliklerden biri de kadınların erkekleri değiştirme çabasıdır.

Elbette ki uzun soluklu bir ilişkide taraflar birbirinden sorumludur ve birbirine bazı konularda karışabilir, fikir verebilir.

Ancak bunun dozunu ayarlamak çok önemli. İlişkiye başladığınızda erkeğin sahip olduğu davranışları sonradan değiştirmeye çalışmak hoş bir durum olmuyor.

Eğer kesinlikle kabul edemediğiniz ve orta yol bulmak istediğiniz bir konu varsa bunu flört döneminde açıkça konuşmanız iki taraf içinde daha sağlıklı olur.

Yorum Yap!