Eski Elbiseden Neler Yapılır?

Kimi zaman eskidiğinden kimi zaman da kullanmadığımızdan dolabımızda birçok elbise kalabalık yapar. Bunları çöpe atmak yerine işimize yarayacak birçok şekilde kullanabilirsiniz. İşte eski elbiselerinizden yapabilecekleriniz;

Kot pantolondan organizer yapımı: Eskiyen kot pantolonlarınızı kullanmak için oldukça ideal bir yöntem. Bir pantolon paçasını cebiyle beraber kesiyoruz.

Ardından o cebin altına başka cepler dikiyoruz. Paçanın sonuna kadar cep ekleme işlemine devam ediyoruz. En sonunda yeni organizerimizi asabileceğimiz bir askı yeri ekliyoruz. İşte kot pantolondan organizerimiz hazır.

Şık elbiseden mutfak önlüğü yapımı: Artık giymediğiniz bir elbiseniz dolapta var fakat o kadar güzel ki atmaya kıyamıyorsunuz.

O zaman tek yapmanız gereken elbiseyi mutfak önlüğüne dönüştürmek. Elbisenin boyunu makas yardımı ile kısaltıyoruz. Bel kısmına da fiyonk ekliyoruz. Mutfak önlüğümüz hazır demektir.

Eskiyen gömlekten poşetlik yapımı: Burada gömleğimizin kol kısımları bize lazım olacak. O yüzden kolları makas yardımı ile kesiyoruz.

Kolun alt ve üst kısmına astar geçiriyoruz. Bir kısmını da açılmaması için dikişle dikiyoruz. Artık kendi poşetliğinizi kullanabilirsiniz.

Eski kazaktan sıcak su torbası kılıfı: Kullanmadığınız yünlü bir kazağınız varsa onu değerlendirmek için güzel bir fırsat.

Kazağımızı, elimizde bulunan su torbasına göre kesiyoruz. Ardından ön kısmını termosun bir yüzüne arka kısmını bir yüzüne koyup parçaları dikiyoruz.

Kazaklardan kedi evi yapımı: Fazlalık kazaklarınızın bir kediye yardımı olabileceğini biliyor muydunuz? Orta boyda bir karton kutu alıp kedilerin gireceği boyutta bir delik açıyoruz.

Daha sonra kutunun içerisine giymediğimiz kazağı seriyoruz. En sonunda da giymediğimiz bir diğer kazakla karton kutunun etrafını sarıyoruz. Böylece karton kutudan içeriye soğuk ve yağmur damlası girmeyecek.

Yorum Yap!