Eski eşyalardan ne yapılabilir? Geri Dönüşüm Çalışmaları Karşınızda!

Kullanılmayacağını düşündüğünüz eşyalarınıza bambaşka bir hava katarak farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Sizler için derlediğim geri dönüşüm çalışmalarını aşağıdan inceleyebilir, hayal gücünüzle daha iyilerini tasarlayabilirsiniz.

Valizden Sehpa Yapımı

İlk olarak eski valizin yüzeyini iyice temizleyin ve kuruduktan sonra ev dekorasyonunuza uygun renklerle boyayın ve kurumasını bekleyin.

Kullanılmayan pervanenin oynar bacaklarını sökün ve bir matkap yardımıyla valize orta verinden monte edin.

Oyuncaktan Abajur Yapımı

Küçük oyuncaklarla farklı abajurlar tasarlamak için öncelikle lambanın zeminine seçtiğiniz oyuncakları dizin.

Ardından dekoru beğendikten sonra oyuncakları silikon yardımıyla sabitleyin ve sprey boya yardımıyla oyuncakları ve abajur demirini boyayın.

Merdivenden Raf Yapımı

Eski tahta merdiveniniz üstünü iyice zımparalayın, İster boyayarak ister kendi renginde bırakarak üstünü vernikleyin.

Ardından evde koyacağınız yere iyice sabitleyin. Dekor olarak ya da kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

Ayakkabıdan Saksı Yapımı

Kullanılmayan yağmur çizmelerin üzerini istediğiniz renkte boyayarak üstüne şekiller çizin. Ardından toprakla doldurarak içine çiçekleri ekin.

Ardından bahçe çitlerine ya da balkonunuzun duvarına monteleyin. İsterseniz aynı yöntemi porselen çaydanlıklarda da uygulayabilirsiniz.

Kapıdan Çerçeve Yapımı

Eski kapınızın üstünü iyice zımparalayın ardından geçişi güzel fırça darbeleriyle boyayın. Kapının bölmelerine seçtiğiniz fotoğrafları tutkal yardımıyla yapıştırın ve kapıyı duvara sabitleyin.

İsteseniz kapının alt kısmını mont asmak için askı monteleyerek portmanto gibi de kullanabilirsiniz

Eski merdivenden vintage tarzı dekoratif kitaplık

Her ne kadar eski püskü görünse de eski merdivenden çok güzel geri dönüşümler elde edilebiliyor.

Örneğin bu merdivenden iki duvar köşesine harika bir vintage dekoratif kitaplık yapılmış!

Katlanabilir sandalyeden dolap yapmak

Eski kullanmadığınız katlanabilir sandalyeleri beyaza boyayın ve resimde gördüğünüz gibi matkapla duvara monte edin.

son derece pratik ve aynı zamanda yer kaplamayan bir dekoratif dolap elde etmiş olacaksınız. Dilediğiniz zaman kapatıp açabileceksiniz!

Pet şişeden süpürme yapabilirsiniz!

İnanılmaz bir fikir daha! Yukarıda resimli olarak nasıl yapıldığı net bir şekilde anlatılıyor. Makas ve maket bıçağı ile kısa süre içerisinde işe yarar bir süpürge yapabilirsiniz. Gerçekten kullanışlı ve farklı!

Plastik kaşıktan lamba

Hani şu pikniğe giderken satın aldığımız ve bir çırpıda işimiz bittikten sonra çöpe attığımız kaşıklar var ya.. İşte onlarla böylesine muazzam ve dekoratif lamba yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan 5 litrelik pet şişe, makas, silikon tabancası ve maket bıçağı. Hobi işlerine biraz eliniz yatkınsa resimde gördüğünüzün aynısını belirtmiş olduğum malzemeler ile yapabilirsiniz.

Eski kaykaylardan son derece kullanışlı bir masa yapabilirsiniz!

Zamanla deforme olan ve kullanılmayan kaykayları sakın ola çöpe atmayın. Resimde gördüğünüz gibi çocuklarınıza oyun masası yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tahtaları marangozcudan çok uygun fiyata temin edebilir yada ondan bu şekilde yapmasını rica edebilirsiniz.

Kaykaylar basit bir şekilde çivi yardımı ile tahtalara çakılıyor işte bu kadar! Boş vaktiniz varsa, bahçenizde sizde yapmayı deneyebilirsiniz.

 

Yorum Yap!