Evde Avize Nasıl Yapılır? Kendin Yap!

Evdeki eşyaların yenilenmesini ve bize göre şekil almasını hepimiz çok severiz. Evimizde yaptığımız ufacık değişiklikler hayatımıza renk katar ve güzelleştirir.

Ancak bu değişiklikleri her zaman satın alarak yapmak zorunda değiliz. Bu hem maliyetli hem de kendi el emeğimiz kadar zevk vermiyor. Bu sebeple evde yapabileceğimiz avize örnekleri vereceğiz.

1. Cupcake kağıtları ile yapılan avize modeli

Cupcake kâğıtları birçok kendin yap projesinde kullanılıyor. Avizelerde neden olmasın? Cupcake kağıtlarını birleştirerek bir küre elde edebilir ve ortasına da ışığınızı takabilirsiniz.

Dilerseniz renkli cupcake kağıtları veya iç içe geçmiş büyüklü küçüklü kağıtlar kullanabilirsiniz.

2. Plastik kaşıklardan avize modeli

Bu modelde ise plastik kaşık ve dilediğimiz boyutta bir plastik su şişesi kullanıyoruz. Tercihen 5 litrelik boylar daha uygun olabilir.

Saplarını ucundan ayırdığımız kaşıkların, kaşık kısımlarını uç uca ekleyerek plastik şişeye yapıştırıyoruz. Bitirdiğinizde sprey boyalarla renklendirebilirsiniz.

3. Şapkadan yapılan avize modeli

Bu model de en yaratıcı ve en dekoratif duran avize modellerinden. Yapımı da bir o kadar basit. Şapkanın üst kısmından lambanın geçişi için bir delik açıyorsunuz, her şey bu kadar basit.

Hem de dilediğiniz renk ve modelde şapka kullanabilirsiniz. Unutmayın çok büyük avizeler odayı ufak gösterir.

4. Dünya küresi kullanılarak yapılan avize

Dünya küresi hep bir hevesle alınan ancak sonra odada nereye koyacağımızı bilemediğimiz bir parçaya dönüşür. Küs kalınan dünya kürelerine bir çözüm olarak avize yapabilirsiniz.

Hemen hemen her odaya uyum sağlayabilen bu yöntem özellikle çocuk odalarında daha sevimli duracaktır.

5. İpten yapılan avize modeli

Bu avize modelinde ise bir balon ip ve tutkal kullanıyoruz. Şişirdiğimiz balona tutkala buladığımız ipi sarıyoruz ve kurumaya bırakıyoruz. Kuruduğunda balonu patlatıyoruz ve avizemiz hazır.

Yorum Yap!