Evde Çim Adam Nasıl Yapılır?

Evde çim adam yapmak için kolaylıkla bulabileceğimiz bir kaç malzeme yeterli. Talaş, kadın çorabı, çiçek toprağı, yapışkanlı göz, çim tohumu, iğne, iplik, ağız ve gözler için süslemeler gerekiyor.

Çocuklarınızla da evde yapabileceğiniz keyifli vakit geçireceğiniz basit bir faaliyet olan çim adam aynı zamanda bittikten sonra çocukların ona bakması için sorumluluk verilmesi açıdan gayet güzel bir fikir.

Çim adam yapılışı ise şöyle:

İstediğiniz boyutta bir ince kadın çorabının içine onu doldurabilecek kadar talaş konur ardından da yüzeyi kapatacak biçimde toprak eklenir ve çim tohumlarımız sadece en üst noktaya ve olabildiğince eşit yayılır.

Ardından fazlalık kesilip dikilir ve ters döndürülür, daha sonra kulak ve burun için istediğimiz büyüklükte bir kısım parmaklarla tutulur ve iple bağlanarak sabitlenir.

Buradan sonrası tamamen size kalmış siz çim adamınızın nasıl olmasını istiyorsanız süsleme malzemelerini ona göre tedarik edeceksinizdir.

Örneğin şapka, gözlük, küpe yapılabilir. Düğmeler boncuklar keçe parçaları evinizde varsa mutlaka işinize yarayacaktır.

Aynı şekilde farklı hayvanlar deneyebilirsiniz, çorabınızı işlemden önce akmayacak bir boyayla boyayabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız bir kirpi gayet esprili bir çalışma olacaktır.

Çocukların yaratıcılığını artıracağı da kesin. Hem çok uygun bir fiyata mal olmasıyla, hem çocukların keyifli zaman geçirmesiyle hem de son dönem farklı meslek gruplarını yansıtan ufak bir armağana dönüşmesi ile tercih edilebilecek bir uğraş.

Yapımından sonra bakımını ihmal edilir ise maalesef çim adamımızı yaşatamayız o sebeple çim adamımız güneş görmeli ve günde en az bir kez sulanmalı ki uzun yeşil saçlı halini görebilelim.

Bunun için bir kap içine su doldurup bir kaç dakika çim adamımızı burada bekletip ardından da güneşte kalması ve kuruması gerekiyor fakat bunu yaparken malzemelerimizin yapıştığından emin olalım.

Yorum Yap!