Farklı Uç Dantel Modelleri

Biz kadınların çoğu dantellerle evini donatmak ve süslemek ister. Yeni evlenen kadınlar olsun veya evini yeni baştan yaratmak isteyen kadınlar olsun hepsinin dantele merakı bulunmaktadır. Dantelli motifler, modeller, çeyizlerimizin büyük bir kısmını kapsayan önemli bir parça olarak bilinir biz kadınlar tarafından.

Evimizin farklı bölgelerinde kullandığımız dantellerimizin modelleri, şekilleri ve de motifleri, kullandığımız yerlere göre değişiklik göstermekle beraber o yere göre tasarlanır ve dikilir.

Evlilik öncesindeki bir kadına çeyiz dediğimizde aklına ilk gelen şey danteldir. Danteller oldukça farklı alanlarda kullanılan bir eşyadır.

Bazen masa üzerinde ve hatta bazen de vitrinlerimizi süsleyen dantellerimiz çeşit çeşit modeller içermektedir.

Tabii ki bununla birlikte dantel işlemesi gelişmekte ve gelişmeye de devam etmekte. Tıpkı uç dantel yapımı gibi gittikçe yayılan türler de mevcut.

Uç dantel modelleri bizlerin günümüzde sıkça işlediği motiflerden. Çeyizlik havlularımızın, çeyizlik çarşaflarımızın kenarlarını süsleyen ve renk katan, adeta havluları ve çarşafları yeni baştan yaratan uç dantel modelleri bizim en tercih ettiğimiz dantel örneklerinden.

Bilenler ve bilmeyenler için söylememde fayda var, uç dantellerimizi mille öreriz. Çarşaflarımızı süsleyen modeller, günlerimizi veyahut haftalarımızı almakta. Fakat sonuç, zarif ve gösterişli bir uç dantel modeli olunca yorgunluğumuza değiyor.

Günümüzde biz kadınların kullandığı ve işlediği modeller yaptığımız şeye göre değişiklik göstermektedir. Bir gül motifi ile havlularımızın kenarlarını renklendirebiliriz.

Beyaz bir işlemenin üzerine sarıçiçekten motifler işleyebiliriz. Siyah beyaz seviyorsak üstünü beyaz altını siyah geçeceğimiz motifler de mevcut.

Üçgen uç dantel modellerinin yanı sıra bu sene yarım ay modellerini daha sık kullanır olduk. Bu da yarım ayın zarafetinin ve şıklığının havlularımıza ve çarşaflarımıza yansımasını istediğimizden olsa gerek. Ayrıca sade beyaz işleme yerine renklendirmeler de yaparak bu senenin modasını belirlemiş bulunmaktayız.

Yorum Yap!