Göz Makyajı Temizleme Evde

Kimi zaman göz makyajı temizleme solüsyonumuz bittiğinde kimi zamansa kimyasal ürünler gözümüze zarar verdiğinden evde göz makyajını temizleme yöntemlerine başvururuz. İşte evde göz makyajı nasıl temizlenir sorusunun cevabı;

Ilık süt ile makyaj temizleme

Eğer dolabınızda süt varsa şanslısınız. Bir miktar sütü ılık olacak şekilde ısıtıyoruz. Ardından pamuk yardımı ile göz bölgemize canımızı yakmayacak ve tahriş etmeyecek şekilde bastırıyoruz. Daha sonra gözlerimizi su ile duruluyoruz.

Zeytinyağı ile göz makyajı temizleme

Özellikle cildiniz kuruysa zeytinyağı her anlamda size iyi gelecektir. Tahriş etme gibi bir özelliği bulunmayan zeytinyağı, gözdeki makyajı çıkarmak için rahatlıkla kullanılabilir.

Bir pamuk yardımı ile zeytinyağını göz kapaklarımıza sürüyoruz. Ardından ılık suya batırılmış pamuk ile zeytinyağlarını temizliyoruz.

Eğer cildinizde hala zeytinyağı kaldığını hissediyorsanız nötr bir sabun ile bir kat daha durulama yapabilirsiniz.

Bademyağı ile evde göz makyajı temizleme

Bademyağı tüm cilt sorunlarına koştuğu gibi göz makyajımızı temizlemede de bize yardımcı oluyor. Bir pamuğa döktüğünüz bademyağını göz kapaklarınıza sürün. Ardından ılık su ile durulayın.

Papatya ve zeytinyağı karışımı

Papatya ve zeytinyağı ikilisi hem göz makyajı temizlemede hem de göz bölgesine bakım yapmak için kullanılabilir.

Papatyayı kaynatıyoruz ve ardından bir süreliğine soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra pamuğu papatya suyuna batırıyoruz ve pamuğun üstüne 2-3 damla zeytinyağı ekleyip göz çevremize sürüyoruz. Ardından ılık su ile duruluyoruz.

Vazelin ile göz makyajı çıkarma

Vazelinin içerisinde bulunan yağlar kozmetik ürünlerini çıkarma konusunda oldukça etkilidir. Bir parça pamuğa bir miktar vazelin sürüp gözümüzdeki makyajın olduğu yere nazikçe uyguluyoruz. Daha sonra ılık su ile durulamak gerekiyor çünkü vazelin çok yağlı bir ürün.

Yoğurt ve limon karışımı

Tüm cilde iyi gelen yoğurt ve limon karışımı da en etkili makyaj çıkarıcılarındandır. 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı limon suyunu karışım haline getirip göz çevremize sürüyoruz. Bir müddet bekledikten sonra ılık su ile duruluyoruz.

Yorum Yap!