Gribe İyi Gelen Çorba Tarifi

Grip hastalığında hepimiz istirahat etmek ve sıcak şeyler içme ihtiyacı duyarız. İştahsızlıkla birlikte çok ağır yemeklerden ziyade çorba içmek hem vücudun ihtiyaç duyduğu su gereksinimini karşılayacaktır hem de vücut direncini arttıracaktır.

Gribe İyi Gelen Çorba Tarifi

Malzemeler

1 adet tavukgöğsü, 2 adet tavuk kanadı, 2 büyük kuru soğan, 2 yemek kaşığı kadar un, 3 yaprak defne, 3 yemek kaşığı kadar tereyağı, tuz, kuru nane, limon suyu, karabiber ve toz kırmızıbiber gereklidir.

Tavuk Sulu Grip Çorbası Tarifi :

Tavuk kanatlarını öncelikle derisinden ayırarak göğüs eti ve 2 büyük kuru soğan ile birlikte birkaç saat iyice haşlayın.

Haşlanmış etleri daha sonra suyun içerisinden alarak minik minik doğrayın veya ellerinizle tifterek ayırın. 2 yemek kaşığı unu 3 yemek kaşığı tereyağı ile ayrı bir tencerede 3–4 dakika kadar iyice kavurun.

Pembeleşen un kavurmasının üzerine haşlanan tavuk parçalarının suyunu azar azar dökün. Daha sonra ise böldüğünüz tavukları tenceredeki karışımı ilave edin.

15-20 dakika kadar kaynattığınız çorbaya defne yapraklarını da ekleyin. Tuz, kırmızı biber, kuru nane, karabiber ve limon suyu ekleyerek sıcak şekilde servis edebilirsiniz.

Uzmanlara göre, tavuk suyuna yapılan çorbalar ile öncelikle tıkalı olan sinüsleri ve nefesi açmak çok kolaydır.

Grip çorbası ile hem öksürük sorunu azalacak hem de eklem ağrılarını da hafifleyecektir. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ve vitamin ihtiyacı ise bu çorbadaki limon suyu ve tavuk etleriyle karşılanacaktır.

Doğal bir ilaç niteliğinde olan bu tavuk suyuyla yapılan çorbayı bol karabiberli ve limonla günde en az iki kase içmek gribi kolayca ve sağlıkla atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca üşüyen vücudunuz için sıcak bir çorba içerek büyük ölçüde rahatlatma ve enerji sağlayacağınızı unutmamalısınız.

Yorum Yap!