Günlük Çok Güzel Saç Modelleri

Günlük koşuşturmaca içerisinde bazen bakım konusunda kendinize pek vakit ayıramayabilirsiniz. Halbuki biz bayanlar, görselliğe çok önem vermekte ve görselliğin temelini saç modellerinin oluşturduğuna inanmaktayız.

Buna rağmen bazen kuaföre gitmeye hem maddi ham de manevi anlamda zaman ayıramayabiliriz.

Bu gibi durumlarda kendi kendimize yapabileceğimiz günlük saç modelleri kurtarıcımız olacaktır. Kendi başınıza günlük hayatta kullanabileceğiniz 5 saç modeli;

1- Su Dalgası Saç Modeli: Bir saç maşası yardımı ile kolayca saçlarınıza dalga etkisi verebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız hem daha hacimli gözükecek hem de günlük kullanıma uygun bir model elde etmiş olacaksınız.

2- Topuz Modeli: Bayanlar arasında en sık kullanılan saç modellerinden birisi de topuz modelleridir.

Rahatlığına düşkün olan bayanlar için spor tarzı da yansıtmaktadır. Hafif dalgalı saça yapacağınız dağınık modelde bir topuz sizi günlük hayatınızda çok şık hale getirecektir.

3- Düğümlü At Kuyruğu Modeli: Enseden toplayacağınız saçlarınızı atkuyruğu şeklinde bağlayarak trend ve tarz modelinizi yansıtabilirsiniz.

Atkuyruğu bayanlar için kurtarıcı bir modeldir. İster bir davette isterseniz bir yürüyüş sırasında kullanabilirsiniz.

Giyim tarzınıza göre değişen görsel şekli ile sanki bir sihirli değnek edası ile muhteşem görünmenizi sağlayacak saç modellerinden biridir.

4- Örgü Saç Modeli: Becerikli hanımların el yeteneği ile yapılan örgü modelleri, bayanlara en çok yakışan saç modelleri arasındadır.

Pek çok çeşidi olan örgü modellerini saçın tamamına ya da belli kısımlarına uygulayarak kolaylıkla günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz.

İster balıksırtı modeli ile isterseniz örgü taç modelleri ile yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilen bir saç modelidir.

5- Hafif Dalgalı Saç Modeli: Saçlarınızı atkuyruğu şeklinde toplayın ve iki parçaya ayırdığınız saçların uç kısımlarına maşa uygulayın.

Daha sonra saçınızı açın ve işte muhteşem hafif dalgalara sahip saçlar meydana geldi. Yapımı kısa süren bu saç modelini de günlük koşuşturmaca içerisinde kolayca kullanabilir ve daha harika görünümler elde edebilirsiniz.

Yorum Yap!