Günlük Elbise Kombinleri

Kadın giyiminin şüphesiz vazgeçilmez parçalarından olan elbiseler, hem yaz hem de kış aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Ancak modaya uygun stilde dizayn edilen modellerin kusursuz bir duruş sunabilmesi için mutlaka uygun parçalarla kombin edilmesi gerekiyor.

Elbisenin desen yoğunluğu ve kesimi baz alındığında, hem daha hoş bir görüntü ortaya çıkıyor hem de tarzınız daha belirgin şekilde karşı tarafa yansıyor.

Siz de aşağıda yer alan elbise kombini önerileri ışığında stilinize yepyeni bir bakış açısı kazandırabilir ve bulunduğunuz ortamlarda hoş ve naif bir kadın imajı çizebilirsiniz.

Desen- Renk Uyumu

Gündelik tarza uygun olan elbiselerin seçiminde, desen ve renk kriteri öncelik taşıyor. Neticede desenli olan bir elbisenin ortaya çıkabilmesi için diğer giyim unsurlarının daha yalın formda olmasına ihtiyaç duyuluyor.

Örneğin; Yaz aylarına özgü olan floral baskılı bir mini elbisenizi, düz çizgide olan bir platform ayakkabı ve omuz çantası ile tamamlayabilirsiniz. Böylelikle elbise kombininiz doğru parçalarla desteklendiği için daha cezbedici bir görüntü sergileyebileceksiniz.

Elbise kombinlerinde, bir diğer önem arz eden hususların başında renk geliyor. Günümüzde artık renklerin uyumsuzluğu da moda olmaya devam ediyor.

Ancak teninize uygun doğru tonların kullanımı, kadınsı duruşunuzu daha etkileyici hale dönüştürüyor. Esmer tene sahipseniz fuşya, hardal, bej, krem gibi daha açık ve canlı renk tonlarındaki elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Teniniz açık tonlarda ise siyah, kahve, mavi ve gri gibi ana renklerdeki elbiseler her zaman daha asil görünmenize yardım edecektir.

Proporsiyonunuzu Uyumlu Parçalar

Casual kullanımlarda tercih edebileceğiniz elbise modellerinde, beden ölçüleri de dikkate alınıyor.

Her kadının vücut formu birbirinden farklılık gösterdiği için elbise kombinleri yapılmadan önce proporsiyonunuza uygun modellere yönelmenizde büyük fayda var.

Kum saati vücudu bulunan kadınların pileli elbiseler giymeleri, daha uyumlu bir şıklık yaratıyor.

Aynı şekilde boyu uzun olanlar için balık kesimli ve volanlı parçalar; boyu kısa olanlar için de diz üstünde biten askılı modeller, doğru bir görüntü olanağı sunuyor.

 

Yorum Yap!