Güzel İğne Oyası Modelleri

İğne oyası, çok zahmetli görünmesine rağmen, bir kez öğrenildiğinde, hiç sıkılmadan yapılacak bir el becerisidir. Öyle ki; bu işi yapmayı başaran hanımlar, birbirinden değişik ve güzel oyaları kullanacak yerler aramaya başlarlar.

Eski örneklerine bakıldığında, baş örtülerinin kenarlarında kullanılan iğne oyası, zamanla; bluzların kenarlarında, eteklerde, tül perdelerde, yakalarda kullanılmaya devam edilmektedir.

Herhangi bir yerden aldığınız şile bezi beyaz bir bluzu, istediğiniz renklerde ördüğünüz iğne oyası meyve modelleri ile süsleyerek, yaz mevsimi boyunca giyeceğiniz, giydiğinizde büyük beğeni toplayacağınız bir kıyafete sahip olursunuz.

İğne oyası yöntemiyle, istediğiniz büyüklükte ve renklerde çiçekler yapabilirsiniz. İrili ufaklı bu çiçekleri, istediğiniz boyutta bir kadife kumaşa dikebilirsiniz.

Diktiğiniz çiçekli kadife parçanın iki ucundan şifon kumaştan yaptığınız bir tür değişik kurdele ile bağlayarak, yakanızı kapatacak şekilde boynunuza asabilirsiniz.

İğne oyası kolyenizi biraz daha süslemek isterseniz, yapay kristal taşlarla çiçeklerin yanlarına eklemeler yapabilirsiniz. Kimsede olmayan bir kolyeye sahip olmak ve kendi emeğinizle bunu yapmış olmak, gurur verici olacaktır.

İğne oyasıyla ördüğünüz çiçekleri, güzel bir minyatür aranjman haline getirip, silikon tabancası yardımıyla iğneye yapıştırarak, son derece güzel ve benzersiz bir broş elde edebilirsiniz.

Bu tür bir broşta dikkat edilmesi gereken nokta, sadece çiçek değil, iğne oyası ile yeşil ipten ördüğünüz yaprak görünümlü parçaları da eklemeniz gerektiğidir.

Yeşil parçalar, çiçekleri bütünleyecek ve gerçek bir minyatür demet görünümü verecektir. Ürettiğiniz broşunuzu, istediğiniz kadar büyüterek saç tokası haline getirebilirsiniz.

Küçük iğne oyası örneklerini, tel tokaya geçirerek, saçlarınızı alın hizasından toplayarak çok şık bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Büyük parçaları bir araya getirerek, saç lastiğine dikebilir ve şık bir topuz haline topladığınız saçlarınızı göz alıcı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap!