Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Hemen hemen hepimizin büyük bir ilgiyle takip ettiği havlu kenarları, havlumuza renk katarak canlılık kazandırıyor. Özellikle havlunun rengi ile havlu kenarının renk uyumu biz kadınlara farklı bakış açıları kazandırıyor. Özellikle halkalarla hazırlanan havlu kenarları yoğun bir emek sarf ederek örüyoruz.

Halkaların varlığının gizleyen küçük sırlarla dolu bu gizemli danteller çeşitli ebatlarda çiçek ya da desen ile örerek havlumuza harikalar yaratıyoruz.

Minik minik halklardan şirin görünümüne sahip çiçekler yapmak bizlere çok kolay ve zevkli geliyor. Minik çiçeklerin gerçekçi olmasını sağlayan bu danteller havlumuzun kenarını adeta bir çiçek bahçesine çeviriyoruz.

Böylece havlularımız basit görünümden kurtularak özelleşiyor. Papatyaların yoğun olduğu halkalı havlu kenarı modellerinde geometrik şekillere biz kadınların büyük bir ilgisi var. Havlu kenarı dantellerinin havlu ile renk uyumuna çok dikkat ediyoruz.

Kimi zaman pembe, kimi zaman beyaz, kimi zamanda kırmızı ya da mavi renkler en sade ve şık halleriyle birbirleriyle uyum içerisine giren havlu kenarlarını örerek, halkalı şekilleriyle de tam anlamıyla bir düzen içerisine sokuyoruz.

Küçük küçük halkları yan yan getirerek oluşturduğumuz bu danteller geometrik şekillerin hareketliliği kadar sevimli çiçeklerin farklı sıralarda ya da dip dibe dizilmeleriyle elde edilen motiflerin varlığı ve renk uyumu bizlere adeta huzur veriyor.

Üzüm salkımı papatya ve daha birçok desenler minik halkaları yan yana ya da üst üste getirerek havlu kenarına model veriyoruz.

Birbirinden göz alıcı renkler ve desenlerden yaptığımız halkalı havlu kenarları oldukça şık görünümler sergiliyor. Bu tarz modeller geç kızlarımızın çeyizlerinde mutlaka yer almalı. Havlu kenarlarını iğne oyası ya da tığ işi ile severek yapıyoruz.

Yorum Yap!