Hayvanlı Lif Örnekleri

Çeyizlerin vazgeçilmezleri arasında büyük önem taşıyan lifler gelişerek çeşitlendi ve renklendi. Özellikle küçük çocuğu olan ve bir türlü banyo yaptıramayan anneler için hayvan desenli lif örnekleri adeta bir kurtarıcı oldu.

Hem tığ hem de şiş ile örülebilen bu modelde olan liflerin yumuşak olması ve cildi tahriş etmemesi büyük önem taşıyor.

Özellikle çocuklar için örülen bu lifler de kullanılacak olan ipin yumuşak formda tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Çocuklar İçin Hayvan Desenli Lifler

Hem erkek çocuklar hem de kız çocuklar için çeşitli hayvan desen örnekleri bulunan bu modelleri örmek oldukça basitti.

Kız çocuklar için genellikle kelebek, kedi, kuş gibi desenler tercih ediliyor. Erkek çocuklar için de aslan, timsah gibi hayvan desenleri örülüyor.

Çocukların sevdiği renklerde örülmesi onların banyoda daha sakin olması için önemlidir. Oldukça az maliyetler ile yapılan bu lifler ile hanımlar, hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de satarak para kazanma imkânı doğuyor.

Balık, ördek, fil, kedi, kuş, kuğu, tavuk, kelebek ve uğur böceği gibi desenler en yaygın kullanıma sahip olan modeller arasında yerini alıyor.

Genellikle üç renk ip kullanılarak canlı bir lif haline getirilen ipler kullanılıyor. Artık ipler kullanılarak da çeşitli hayvan desenleri çıkarmak mümkün.

Yapımı oldukça kolay ve kısa süren bu modeller için eni ve boyu göz kararı tahmin edilip zincir çekilerek başlanır. Zincir lifin boyutlarına karar aşamasında oldukça önemli bir başlangıçtır.

Aşırı büyük ve aşırı küçük olmaması için zincir sayısı önem arz ediyor. Düz örgü ile hayvan desenli lif örmek en kolay ve kısa süreli bir yöntemdir.

Zamanla farklı yollar deneyerek de çeşitli desenler ve modeller ortaya çıkarılabiliyor. Banyoların olmazsa olmazlarında olan bu liflerin en büyük özelliği şüphesiz ki yumuşak yapıda olmasıdır. Bu nedenle çok sık olmayan bir örgü yapılmalıdır.

Yorum Yap!