İğne Oyası Havlu Kenarları Örnekleri

İğne oyası havlu kenarımı mutfak ve banyomda kullandığım havlum için yapmıştım. Yaptığım her bir model de yeni ve göz alıcı modellerdir.

İğne oyası havlu kenarını punch iğnesiyle süsleyerek estetik görünüm kazandırdım. Bildiğimiz gibi iğne oyası hemen hemen her kadın tarafında sevilen ince el işi sanatıdır. Adından da anlaşılacağı gibi iğne ile yapılmaktadır.

İğne oyası ile yazmalar havlu kenarları gibi pek çok örnekler bayanlar tarafından sevilerek yapılmaktadır. Yapılışı biraz zordur, ama yapıp bitirdikten sonra etrafa verdiği şık ve zarafeti zorluğuna değer dedirtiyor insana.

İğne oyası nesillerdir devam eden ve Türk el işi sanatında en çok tercih edilen dantel çeşididir. Hemen hemen herkes birçok iğne oyasından havlu kenarı modeli görmüş ya da yapmıştır.

İğne oyasının yeri benim nazarımda da bir başkadır ve yapıp bitirdiğim örneğimin hepsinde de çektiğim zahmete ve yorgunluğa değer diyebiliyorum.

Henüz yeni yapıp bitirdiğim iğne oyası havlu kenarı modelimi punch süslemeler ile yaptım. Havlunun üzerindeki, punch işlemelerinin üzerine iğne oyası yaparak, havluma herkesi hayran bırakacak estetik görünüm kazandırdım.

Bu model iğne oyası havlu kenarı modellerimden bir tanesidir. Bu ve buna benzer daha pek çok iğne oyası örneklerim var.

Havlu kenarı süsleme fikirlerimi hep iğne oyasıyla havlu uçlarıma yansıtarak birbirinden güzel modeller oluşturdum.

Sizler de iğne oyası yapabilirim diyorsanız, kendi fikirlerinizi ortaya ortaya koyabilir ya da benim yaptığım örneklere eklemeler yaparak farklı modellerle şahane işler çıkarabilirsiniz.

Kimilerinde tek renk ile çalıştım, kimilerinde de birkaç renk ipleri bir arada kullanarak, havlularımı zarif, şık ve renkli bir estetik kazandırdım.

Banyo ve mutfağımda kullandığım havlularımın kenarları için birkaç rengi bir arada kullanarak, banyo ve mutfağıma renk kattım.

Geleneksel el işi sanatı olan iğne oyasından yaptığım iğne oyası havlu kenarı havluma apayrı zarafet ve incelik kattı.

Yorum Yap!