Kadın Örgü Saç Modelleri

Saçlarda Örgü Yeniden Moda
Eskiden, okullarda tüm kız öğrencilerin saçlarını örmesi zorunlu olduğundan, zaman içinde kadınların saçlarını örmeye karşı isteksizlik duyduğu görüldü.

Ancak, şimdilerde çeşit çeşit örgülerle bezenen saç modelleri, saç örgüsünü yeniden sevilir hale getirdi. Uzun, kısa, kıvırcık, düz farkı gözetmeksizin, tüm saç tipleri için uygun örgüler mevcut.

İçlerinde birisi, mutlaka sizin yüz tipinize ve saçlarınıza uygun, uygulamaktan keyif alacağınız, uyguladığınızda da büyük beğeni toplayacağınız bir model olacaktır.

Kısa Kıvırcık Saç Örgü Modeli

Yakın zamana kadar moda olan kısa saçlar, henüz çok uzamadığından, bolca kısa saçlı kadınlara rastlandığından, uygun örgü modelleri çok aranır durumdadır.

Kısa ve kıvırcık saçlar, örmesi en zor, fakat örüldüğünde de en güzel görünen saçlardır. Bu durumdaki saçları, tamamen örmekten kaçınılmalı, başın sadece bir tarafından küçük bir kısmı balıksırtı şeklinde örülerek, geri kalan saçlar, başın ters yönüne doğru atılarak serbest bırakılmalıdır.

Örneğin; başınızın sağ tarafındaki saçları, yüz çizgisinden itibaren elinize toplayıp, kulak üstünden devam edip, tepedekiler serbest bırakacak şekilde bir araya getirdikten sonra, küçük ve olabildiğince serbest bir örgü ile modeli uygulayabilirsiniz.

Geriye kalan saçları, hafif bir şekillendirici yardımıyla, elinizle örgünün olmadığı tarafa doğru serbest bırakabilirsiniz.

Abiye Örgü Saç Modelleri

Uzun saçlı kadınların daha çok tercih ettiği bu modelde, en belirgin özellik, örgüye takılan toka ve takılardır. Kendi kendinize uygulamanız oldukça güç olabileceğinden, bir arkadaşınızdan yardım alabilir veya kuaförde yaptırabilirsiniz.

En çok tercih edilen model; romantik örgü modelidir. Bu modelde, uzun saç, başın en üst noktasından itibaren, gevşek bir örgü ile örülür ve her bir örgünün ortasına, beyaz veya açık pastel tonlarda yapma çiçekler yerleştirilir.

Düğün gibi daha şık olunması gereken durumlarda, çiçeklerin yerini, yapay ve parlak taşlar alabilir.

Yorum Yap!