Karizmatik Dalgalı Erkek Saç Modelleri

1. Kıvanç Tatlıtuğ saç modeli: Arka ve yanlar orta kısa, ön sağ ise uzun dalgalı saç modeli. Modelde sağ ön 10 cm kadar uzun tutuluyor diğer taraflar homojen bir kesimle 4 cm kadar bırakılıyor. Saçlar alnı tam açacak şekilde kendi kıvrımıyla sağa yatırılıyor.

2. Brad Pitt saç modeli: Orta uzun, diğer yanlar tıraşlı saç modeli. En son bu model Brad Pitt’in oynadığı Fury filminde çok dikkat çekmişti.

Model için saçlar 10 cm kadar uzatılıyor. Alın kısmının arkasında kalan tüm tepe saçları toplanıyor ve kalan alan önce sıfır sonra 1 sonra da 3 numara tıraş ediliyor.

Kalan saçlar giderek daha uzun olacak şekilde tepeye doğru kesiliyor ve son olarak saç arkaya doğru anlı açacak şekilde ve oldukça havalı bir şekilde taranıyor.

3. Justin Biber modeli: Yine önleri en az 10 cm uzamış saçlarla işe başlanıyor. Sağdan ve soldan saçlar tepeye doğru keskin bir hat oluşturacak şekilde alın çizgisinin bittiği noktadan kaldırılıyor.

Yanlar 1 cm kalana kadar kısaltılıyor. Arka da aynı kısalıkta oluyor. Kulak arkaları ve ense yarım cm civarında bırakılıyor.

Yine kalan saçlar tepeye doğru uzayacak şekilde kısaltılıyor. Arkadaki uzun saçlar öne doğru fönle alınıyor. Öndeki saçlar fönle havaya kaldırılıyor.

4. İtalyan stili kesim: 15 cm kadar saç uzunluğu olanlar için çok havalı bir model. Bu saçı elde etmek için saç alın çizgisinden arkaya doğru tepe bölümünü iyice kapsayacak şekilde toplanıyor.

Kalan saçlar ense bölümünü biraz geçecek şeklide katlı olarak kesiliyor. Modelde kulaklar açıkta değil. Tepedeki saçlar 10 cm kalana kadar katlı bir şekilde kesiliyor.

En tepedekiler ise daha uzun tutuluyor. Saçlar dalgalı olacak şekilde sağa ya da sola doğru fön çekiliyor.

Yorum Yap!