Keçeden Kolay Cüzdan Yapımı

El yapımı uğraşların artış gösterdiği günümüzde keçe ile birbirinden seçkin aksesuarlar tasarlanıyor. Bu aksesuar seçenekleri arasında yer alan cüzdan; çocuk, genç ve yaşlı herkesin büyük beğenisini topluyor.

Keçeden cüzdan yapabilmek için birkaç basit malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Malzemeleri temin ettikten sonra kısa sürede, zevkinize uygun cüzdanınızı yaratabilirsiniz.

Cüzdan Yapımında Gerekli Olan Malzemeler

1- Üç farklı renkte keçe

2- Kuvvetli Yapıştırıcı

3- İğne

4- Beyaz renkli ip

5- Zevkinize uygun süslemeler

6- Fermuar

Cüzdanının Yapım Aşamaları

Yukarıda yazılı olan malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle hangi renkte bir cüzdan istediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü satın aldığınız keçelerden birisini cüzdanınızın zemininde kullanacaksınız.

Örneğin: Cüzdan yapımı sırasında yeşil, sarı ve kırmızı renkte üç keçe tercih edebilirsiniz. Yeşil renkli keçeyi, ana zemin olarak kullanabileceğinizi varsayalım.

Ardından nasıl boyutta bir cüzdan istediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü ana zemin olarak kullanacağınız keçeyi; dikdörtgen, kare veya yuvarlak gibi farklı şekillerde keserek şekillendireceksiniz.

Dilediğiniz şekilde kestikten sonra, keçeye uygun kalın uçlu iğne yardımı ile yan kısımlarından dikmeye başlayabilirsiniz.

Keçenizi kuvvetli yapıştırıcı yardımıyla da yapıştırabilirsiniz. Ancak yapıştırmak, dikiş kadar dayanıklılık göstermeyeceği için cüzdanınız bir süre sonra deforme olabilir.

Yan kısımlarından diktikten sonra, cüzdanınızın ağız kısmına uygun kestiğiniz fermuarı dikebilirsiniz. Fermuar, cüzdanınızı daha pratik şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Siz tercihe göre düğme veya mıknatıs da ekleyebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, ister cüzdanınızı sade olarak kullanabilir isterse de satın aldığınız motiflerle veya diğer eğlenceli aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Yüz ifadeleri, animasyon karakterleri, çiçek desenleri veya straz taş eklemeleri gibi akla gelebilecek pek çok farklı tasarım unsuru ile zenginleştirebilirsiniz.

Evde boş zamanlarınızı değerlendirmek istiyorsanız keçeden cüzdan yapımı tam size göre! Uygun fiyatlı alabileceğiniz basit malzemelerle, her zaman kullanabileceğiniz son derece şık bir cüzdan oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap!