Kırışıklık Giderici Maske Yapımı

İnsanların yaşı ilerledikçe vücutlarının sıkı gözükmesini sağlayan yapıların üretimi azalmaya başlamaktadır. Belirli bir yaştan sonra hepimizin cildi doğal olarak kırışmaya başlayacaktır. Fakat cildimizi ne kadar korursak, kırışma o kadar ertelenir.

Kırışıklığı önleminin ilk seçeneği cildi korumaktan geçmektedir. Bu korumanın yöntemlerinden biri de yüze uygulanan maske yapımıdır. Bu maske yapım yöntemlerinden birisi de yoğurt maskesidir.

Kırışıklık Önleyici Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt maskesi, cildi tam olarak nemlendirir ve yüzde bulunan büyük gözenekleri küçültür ve yumuşatır. Bu sayede yüze parlak bir görüntü verir.

Düzenli bir şekilde kullanıldığında kırışıklıkların gözle görülür şekilde kaybolmasını ve daha sonrasında kırışıklık oluşmasını önler.

Genel olarak kuru ciltli olan kişiler bu maske türünü tercih etmektedirler. Kullanan kişinin eğer cildi biraz yağlıysa 2-3 damla kadar limon suyu eklemekte fayda olabilir.

Yoğurt maskesinin yapımı için gerekli olan malzemeler 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal, yarım muz ve yarım çay kaşığı portakal suyudur.

Muz ezildikten sonra diğer 3 malzemeyle karıştırılır. Karışım tamamlandıktan sonra parmağın ucuyla masaj yapar gibi yavaşta yüze sürülür.

Sonrasında 10 – 15 dakika kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık bir suyla yıkayabilirsiniz. Eğer cilt fazla kuruysa yoğurt maskesinin haftada 2-3 defa kullanılmasında fayda vardır.

Kırışıklık Önleyici Badem Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildin sağlığı için demir, çinko, lif önemli bir bileşendir. Bu bileşenler de badem maskesi içerisinde yer almaktadır. Badem maskesi cildi canlandırır ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Avuç kadar bademi yapacağınız günün öncesinde yarım kâse süt bulunan bir kaba koyun. Sabah bademlerin kabuğunu soyun.

Sonra bu bademleri makineyle inceltin ve ya havanda dövün. İyice sürülebilecek hale geldiğinde yüze aynı şekilde sürün ve yaklaşık 30 dakika bekleyin.

Daha sonra ılık suyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Badem özü itibariyle biraz pahalıdır. Fakat etkisi diğer maske türlerine göre oldukça fazladır.

Yorum Yap!