Kirpiklerin Uzaması İçin Ne Yapılır

Kirpikler, kadınlar için oldukça önemli bir güzellik ayrıntısıdır. Bu yüzden kirpiklerin uzun olması için de bazı yöntemler uygulanmaktadır.

Kirpiğin Uzaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Kirpiğin uzaması için doğal yağların kullanımı en doğru seçeneklerdendir. Geceleri henüz yatmadan ve ya günün her hangi bir saatinde kirpiklerin diplerine doğal yağlar sürülebilir.

Bu işlem için kullanılabilecek çok çeşitli doğal yağ mevcuttur. Bu yağların kullanılmasındaki ortak amaç, hepsinin kirpikleri kurutmaktan uzak tutması, dökülmekten koruması ve uzamasını sağlamasıdır.

Bu yağlar içerisinde de bazıları diğerlerine göre oldukça fazla etkilidir. Bu yağlardan bazıları da Hint yağı, zeytinyağı ve E vitamini yağıdır.

Sebebi ise bu yağ türlerinin besleyiciliği daha fazladır. Pamuklu çubuğa ve ya pamuğa ufak bir miktar uygulayın ve kirpik çevrenize sürün.

Yağ kuruduktan sonra işlevini göstermektedir. Bu yüzden geceleri sürüldüğünde yatmadan yağın kuruması beklenmelidir.

Kirpik uzatmak için bir diğer seçenek de Hint yağı maskesi ve ya yumurta akıdır. Yumurta akı hepimizin bildiği gibi protein deposu olan bir besindir.

Yumurta akı zeytinyağı ile karıştırıldığında saçlara da sürülebilir. Bu sayede kirpikler gibi saçlar da uzayıp gürleşir. Bu işlemler için yumurta akı ve Hint yağı karıştırılmalıdır.

Bu karışımı ufak miktarlarda göz kirpiklerine sürmek, düzenli kullanım ile birlikte istediğiniz bir sonuç verecektir.

Doğal yollar tabi ki her zaman diğer seçeneklere göre daha etkili ve daha sağlıklıdır. Fakat bunların yanı sıra kirpik uzatmak için kullanılan kirpik uzatıcı ürünler de mevcuttur.

Bu ürünlerin içerisinde aloe vera, vitamin gibi kirpikleriniz uzamasını sağlayan ve kirpikleri güçlendiren maddeler bulunmaktadır.

Bu ürünlerin de kullanımı sonrasında gözle görülür bir kirpik boyu artışı sağlanacaktır. Kirpiklerin uzatılması için bu tür ürünler de seçilebilmektedir.

 

Yorum Yap!