Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılmalı? Çözüm Yolu Nedir?

Rimeller, kadınların dikkat çekici kirpikleri ve göz alıcı bakışları için kullanılmaktadır. Rimelin amacı, göz kirpiklerini kıvırmak ve bu sayede kirpiklerin daha uzun gözükmesini sağlamaktır.

Rimelin bir diğer adı da maskaradır. Rimel veyahut maskara, yapısı itibariyle yağlı bir üründür. Yapısı yüzünden güzel bir sonuçla karşılaşabilmek için dikkatli ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır.

Rimel kullanılırken çoğu kişi bir defa değil, birden çok kez sürmektedir. Bu sayede kirpiklerde kötü bir etki bırakılmaktadır.

Bununla birlikte rimel kullanımından iyi bir sonuç alınamamaktadır. Rimelin kurumasının nedeni ise kullanım ömrünün dolmuş olması ve ya bahsettiğimiz gibi kullanım esnasında bazı yanlışların yapılmasıdır.

Rimelin kurumaması için rimel çubuğunu hazneye sokup çıkartmak ve rimelin havayla temasını engellemek gerekmektedir.

Rimel, hava ile temas ettiğinde ciddi bir kuruma yaşamaktadır. Bu işlem, kurumayı büyük ölçüde engellemektedir. Kuruyan rimeli tekrar eski haline getirebilmek için günümüzde pek çok yöntem kullanılmaktadır.

Bu yöntemlerden birisi de ılık ve ya sıcak su dolu bir kap içerisinde rimeli yarım saat ve ya 1 saat bekletmektir. Bu sayede rimelin kuruluğu çözülecektir.

Sıcak suya ek olarak badem yağı da ek bir seçenek olarak kullanılabilir. Rimel, yapısı itibariyle yağlı bir makyaj ürünü olduğu için, badem yağı ile birlikte kullanılarak kuruma ihtimali ortadan kaldırılır.

Haznenin içerisine en fazla bir ya da iki damla badem yağı damlatılır. Sonrasında ise fırça ile yavaşça karıştırılır. Yapılan işlem sonunda da rimelin kuruluğu tamamen gitmiş olacaktır.

Badem yağına ek olarak, zeytinyağı ve gül suyu da seçenek olarak kullanılmaktadır. Yine badem yağında olduğu gibi zeytinyağını ve gül suyunu haznenin içerisine en fazla 2 damla olacak şekilde damlatmak, rimelin kuruluğunu ortadan kaldıracaktır.

Yorum Yap!