Makyaj Gözleri Büyük Göstermek

Bayanların makyaj tutkuları ve kendilerini güzel hissetmeleri için ellerinden geleni yaptıkları şüphesiz bilinmekte makyajlarını özenerek ve daha güzel yapmak isteyen bayanlar özellikle göz makyajına daha fazla önem vermektedir.

Ancak bazı kusurları örteyim derken zaman zaman hata yaptıkları da görülebilir. Bunlardan biri gözlerini daha iri göstermek isterken hatalı bir makyajla olduğundan ufak göstermek olabilir. Özellikle iç kısma sürülen kalem sayesinde gözlerinizi olduğundan daha ufak gösterebilirsiniz.

 Göz Makyajı Yaparken Yapılan Hatalar

Çok ufak gözlere sahip bayanların bunu yapmamaları gerekmektedir. Gözleri en güzel biçimde ortaya çıkartmak için öncelikle makyajı doğru uygulamak birinci kural olmalıdır.

Ağır göz makyajını sevenler beyaz göz kalemi alarak bunu göz içine sürerek gözlere doğal fakat etkili bir bakış elde edebilirsiniz.

Göz üstünden uygulanacak kalemin sivri ve kolay sürülebilen kalem olmasına önem vermeniz gerekir. Kirpiklerinizi uygun bir rimel sürerek daha belirginleştirirseniz dikkati gözlere odaklamış olursunuz.

Peki, sadece göz makyajı yapmak yeterli mi? Gözlerinizle önem taşıyan bir detay daha var kaşlar kaşlarınızın orantısına dikkat etmelisiniz.

Kaşlar ince ve yay şeklindeyse gözlerin küçük durmasına neden olabilir. Her zaman kalın ama düzgün fırçalanmış kaşlar gözleri daha iri gösterebilir.

Kaşlarınızın inceliğini ve seyrekliğini kaş kalemleriyle orantılı hale getirin ve gözlerinizi ortaya çıkarın. Gözlerinize eyeliner uygulamak için ince uçlu eyeliner sürün ancak çok kalın çekmemeye özen gösterin.

Kalın çekerseniz gözlerin kısılmasına ve daha ufak durmasına neden olabilirsiniz. Dikkatli ve doğru uygulanan makyaj sayesinde güzelliğinizi ve güzel gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Göz pınarları için ise aydınlatıcı önerilmektedir bunu da uygularsanız gözlerinizi iri gösterebilirsiniz. Göz farı kullanırken kahverengi tonları kullanmaya önem verin kahverengi tonlarda gözlerin iri görünmesini sağlar ve fırça yardımı ile uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum Yap!