Makyaj Temizlemenin Kolay Doğal Yolları ve Püf Noktaları

Badem yağı, Hindistan Cevizi yağı ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlar, makyaj temizlemede oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra bu yağlar, cildi besleyen ve nemlendiren doğal yöntemler arasındadır.

Bu yağlardan her hangi birini, bir pamuğun üzerine dökün. Sonrasında yüzünüzü bu pamukla silin. Önce göz makyajınızı daha sonra da yüz makyajınızı temizleyebilirsiniz. En son olarak da, yüzünüzü ılık su ile yıkayarak kurulayın.

Doğal yolla yüz temizleme ürünleri arasında, ilk sıralarda yer alan yoğurt, mükemmel bir makyaj temizleyicisi olama özelliğine sahip.

2-3 kaşık yoğurdu, bir tabağın içine koyun ve karıştırarak pürüzsüz bir kıvam elde edin. Hazırladığınız yoğurdu, tüm yüzünüze sürün ve bir pamuk yardımı ile yoğurdu alarak, makyajınızı çıkartın.

Bu sayede, hem makyajınız çıkacak hem de cildiniz sıkı bir görünüm kazanacaktır. Son olarak, yüzünüzü ılık su ile yıkayıp, kurulayabilirsiniz. Yoğurttaki maya, bu özellik için etken maddedir.

Makyaj temizlemenin pratik ve etkili bir yolu da vazelindir. Vazelin, cildi besleyen etken maddelere de sahiptir. Yüz bölgesine süreceğiniz vazelini, dairesel hareketlerle uygulayın ve sonrasında pamukla silin.

Ilık su ile yüzünüzdeki tüm vazelin kalıntılarını temizleyin ve kurulayın. Süt ve salatalık, oldukça etkili bir makyaj temizleyicisi olma özelliğine sahiptir.

Aynı zamanda cildi yumuşatan ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran, doğal yöntemler arasında yer alır. 1 su bardağı sütü, bir sos tenceresinin içine koyun.

1 salatalığı rendeleyin ve süte ilave edin. Süt ve salatalık karışımını, 5 dakika kaynatın ve ardından süzün. Elde ettiğiniz bu su, salatalık sütüdür ve mükemmel bir makyaj temizleyicisidir.

Salatalık sütünü, bir pamuğun üzerine dökün ve cildinizi temizleyin. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Makyaj temizlendikten sonra, mutlaka bir tonik kullanılmalıdır. Gözeneklerin açılmasını sağlayan tonik, aynı zamanda cilde genç bir görünüm kazandırır.

Yorum Yap!