Mutfak Dantel Örnekleri

Eskiden günümüze kadar gelen dantel geleneği evleri şenlendirmeye devam ediyor. Evin her alanında rahatlık ile kullanılan bu modeller yarattığı şıklık ile ayrı bir hava katıyor.

Evlerin vazgeçilmezi olan danteller her evde bulunan ve şıklığına şıklık katan bir unsurdur. Tıpkı anne eli değmiş gibi bir evde yaşanıyor.

Salonda, oturma odasında, banyoda, yatak odasında ve mutfakta kullanılan danteller her hanımın çeyizinde bulunan vazgeçilmez ve sabit çeyizlik çeşitleri arasında yer alıyor.

Hanımların evde en çok vakit geçirdiği alan olan mutfakta da dantel kullanımı oldukça yaygındır. Mutfağın dekorasyonuna göre çeşitli modeller ve işlemeler ile hazırlanan bu danteller hanımların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Nostaljik bir hava veren dantellerin mutfaktaki kullanımı küçük ve sade danteller olmalıdır. Yapılacak işi engelleyecek büyüklükte olan danteller hem mutfağı hoş göstermekten uzaklaştırır hem de zaman kaybı yaşanmasına neden olur.

Mutfakta kullanılan renkler ve mutfağın yapısına göre seçilecek olan dantel çeşitleri daha bir hoş görünüme sebep olur.

Örneğin; sportif bir mutfak yapısına sahip olanların ağır olmayan ve az işlemeli seçenekleri tercih etmesi gerekiyor.

Daha şık ve renk uyumu ile kullanılan mutfak dekorasyonlarında ince işlemeli dantel örneklerinin tercih edilmesi tavsiye ediliyor.

Özellikle mutfakta kullanılacak olan dantellerin leke tutmayan özellikte olması büyük önem taşıyor. Mutfakta genellikle danteller raflarda, tezgâh üstü eşyalarda, sürahi üstünde ve mutfaktaki televizyonun üzerinde yaygın olarak kullanılıyor.

Yorum Yap!