Mutfak Havlusu Kenarı Örnekleri

Özellikle yeni evli kadınların çeyiz sandıkları içinde mutfak havlusu gibi anne tarafından konulan, ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Birçok alanda kendilerinin yanı sıra evlerine de özen gösteren hanımlarımız bulunmaktadır.

Evlenmeden önce hanımlar, kendi elleriyle yaptığı oya işlemelerini çeyizine yerleştirmişlerdir. Çeyiz düzme işlerine daha damat ortada bile yokken başlanılmaktadır.

Çeyiz sandığının içerisine örgü modelleri dahilinde her şey işlemeli banyo havluları, mutfak havluları gibi seçenekler yerleştirilmektedir.

Evinin her yeri için farklı işlemeleri bulunmaktadır. Salonundan mutfağına, mutfağından yatak odasına kadar her yerde oya işlemeleri göze çarpmaktadır.

Özellikle kendi yaptıkları eşarpların kenarına ve havlu kenarlarına işlediği oyaları çok sevmektedir. Farklı bir görünüm kazandırmaktadır.

Kadınlar her yere özen göstermektedirler. Özellikle çok zaman geçirdikleri mutfaklarında, mutfak havlusunun da kenarlarını işlemektedir.

Bunun için çeşitli örnekler bularak değişik modellerde kullanmaktadır. Farklı modeller sayesinde evimize ayrı bir hava katmaktadır.

Eskiden moda olarak varsayılan mutfak havlusu kenarları, şimdi daha fazla kullanılmaktadır. Genelde hanımlar oya ve iğne işlemelerini eşarplara daha sık kullanmaktadırlar. Veya havlu kenarlarında kullanılan bazı desenlerde olabilir.

Kişinin istediğine ve zevkine göre değişmektedir. Evinin her yerinde kullanabilecek ürünler işlemektedirler.

Havlu ve yastık kenarlarına da aynı şekilde farklı modeller işlemektedirler. Fakat son zamanlarda hanımlar mutfak havlularına da uygulamaktadırlar.

Mutfak Havlusu Kenarları Nasıl İşlenir?

El işlerini beceremeyen ama isteyen kadınlar ise mutfak havlusunun kenarlarını ya tanıdıklarından rica ederek yaptırmakta ya da tanımadığı birine para karşılığı yaptırmaktadırlar.

Bir zaman sonra kendisi de öğrenmek için çabalamaktadır. Akıllı telefonlar sayesinde, günümüzde her türlü bilgiye erişilmektedir

. Bu sebeple akıllı telefona sahip ev hanımı bu konu hakkında öğretici videolar izleyerek başarısını arttırmaktadır.

Mutfak havlusu kenarları yaparak satan ve gelen gelir sayesinde ufak tefek ihtiyaçlarını karşılayan birçok ev hanımı bulunmaktadır.

 

Yorum Yap!