Nişan Bohçası Süsleyeceklere Tavsiyelerim

Bu tarz adetler ülkemizde her yöreye göre farklılık gösteriyor olsa bile, herkes tarafından bilinen bir nişan bohçası süsleme aşaması bulunmaktadır.

Bireyler nişan yapmadan önce kız tarafı ve erkek tarafı olarak çeşitli içeriklerle nişan bohçaları oluştururlar ve bunları nişan günü birbirlerine hediye ederler.

Bu tür adetler uzun yıllardır devam ettiği için günümüzde hala pek çok aile uygulamakta ve eksiksiz yerine getirmeye çalışmaktadır.

Gelin Tarafı İçin;  Kıyafet ve Makyaj Malzemeleri İle Bohça Hazırlayın!

Nişan bohçalarında ilk öncelik gelin kıza verilmektedir. Gelinin ihtiyaçları doğrultusunda gecelik, kıyafetler, makyaj malzemeleri ve parfümler ile bohçalar süslenmektedir.

Genellikle bohçada kullanılan örtüler, daha önceden hazırlanmış ve dantellerle süslenmiş değerli parçalardır. Ancak bohça oluşturulurken görselinin daha iyi gösterişli olmasına dikkat edilmektedir.

Genellikle bu tarz adetler için kullanılan süslü nişan sandıkları da bulunmaktadır. Bireyler zevkleri doğrultusunda bunları da tercih etmektedir.

Süslemek için;

İlk öncelikle güzel bir hurç satın almalı ve ardından bohçayı hurcun içerisine koymalısınız. Satın almış olduğunuz ürünleri içerisine güzelce dizin ve fermuarı kapatın.

Ardından Özellikle nazar boncuğu ve çiçek almayı unutmayınız. Beyaz burcun üzerini kırmızı kuşak ile sarın ve sarın aldığınız boncuklarla ve çiçeklerle kendi isteğinize göre süsleyin.

El işlerinden biraz olsun anlıyorsanız, boncuklarla çok değişik dikiş işlemleri yapabilirsiniz. Bunun haricinde kelebekler ve uğur böcekleri gibi yapay ürünlerle nişan bohçalarınızı süsleyebilirsiniz. Makalemizde yer alan örnek görseller ayıca size fazlası ile ilham verecektir!

Ailelerin Yakınlarını da Unutmadan Bohçayı Hediyelerle Süsleyin

Nişan bohçası hevesle hazırlanırken bir yandan da erkek tarafının yakın çevresi de unutulmamaktadır. Bohça içerisine her iki tarafından en yakın bireylerini kapsayacak şekilde ufak tefek hediyeler, eşyalar ya da hatıra parçalar konulmaktadır.

Bu sayede nişan taraflarının da gönlünün hoş tutulması amaçlanmaktadır. Ayrıca son olarak tüm alışverişler bittikten sonra oluşturulan bohçalar, nazar boncukları, kurutulmuş çiçekler, hoş kokular ve tüller ile süslenmektedir.

Yorum Yap!