Pembe Çiçekli Havlu Kenarı Örnekleri

Evinizi bir yuva haline getirmek istiyorsanız, küçük detayları atlamamalısınız. Genel duruma bakıldığında, yeni evlenirken yapılan pek çok hazırlık, heyecan yerini alışkanlıklara bıraktıkça, yıllar geçtikçe, görmezden gelinmeye başlandığı anlaşılıyor.

Fakat evde yaşayan aile kaç yıllık olursa olsun, çok küçük detaylar bile fark yaratabilir. Örneğin; her gün defalarca görülen havluların kenarlarına eklenecek minik danteller, evdeki herkesin kendisini önemli ve iyi hissetmesini sağlayabilir.

Yeni evlenecek genç hanımların, çok sayıda kenarı işlenmiş havluyu çeyizine eklemesi, göz doldurucu bir çeyize sahip olmasını sağlayabilir.

Havlu Kenarı Nasıl Süslenir?

Havlularınızın kenarlarını süslemenin iki farklı yöntemi var. Birincisi; direkt havlunun üzerinde işleme yapabilirsiniz, fakat bu havludaki kullanılabilir alanı küçültecektir.

İkincisi; önceden örülmüş pembe çiçekli havlu kenarı örnekleri kullanarak, danteli kenara dikebilirsiniz ve bu şekilde havlunuzun kullanılabilir alanından kesmemiş olursunuz.

Dantelleri diktikten sonra, dantel boşluklarına uygulayacağınız kurdele, renklerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Sonradan yaygınlaşan pek çok yeni el işi yöntemi, iğne oyasını unutturmuş gibi görünse de, nazik görüntüsü, büyük emek harcandığının bilinmesi, havlunuzu havluluktan çıkartıp, değer gören bir sanat eseri haline getirebilir.

Beyaz ve kaliteli bir havlunun kenarına uygulayacağınız pembe tonlardaki iğne oyası, havlunuzu kullanmaya kıyılmayacak bir nesne haline getirecektir.

Havlularınızı süslerken, zaman kazanmanızı ve fakat aynı zamanda da en güzel örnekler sergilemeniz de mümkün. Hazır satılan güpürlerden kullanabilirsiniz.

Beyaz bir havluyu, pembe güpürle süsleyebilirsiniz. Bu yöntem, sizin için yeterince güzel görünmedi ise, havlunun kenarına diktiğiniz güpürün üzerine istediğiniz renkten iple oya işleyebilir, eşine az rastlanır bir süsleme yaratmış olabilirsiniz.

Büyük aralıkları olan bir güpür deseni seçerek, renkli iple bu boşlukları doldurma işlemi yapabilir, böylece oldukça büyük bir zamanı kazanmış olabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap!