Püsküllü Lif Yapılışı Anlatımlı

Lif örmek istiyor ama bilmiyor musunuz? Ya da vakit geçirecek bir uğraş aradınız, aklınıza lif örmek geldi ama bir türlü nasıl bir model yapacağınıza karar veremediniz mi?

Birçok çeşidi bulunan ve banyoların olmazsa olmazlarından olan liflerin en güzel modellerinden biri olan püsküllü lifi örmek ister misiniz? İster çeyizlik isterseniz hediyelik olarak kullanabileceğiniz bu şirin mi şirin lifin nasıl yapıldığına geçelim isterseniz.

İlk önce zincir çekip üzerine 2 zincir daha çekin, 2 kerede çıkarak 22 tane kafes yapın. 3 sıra kafes yaptıktan sonra 4.sırada baştan 6 kafes yapıp 7.kafesi 4 zincir çekerek altta bağlayın ve alttaki 8 kafesin üzerinden sık iğne geçin. Sonra 4 zincirle yukarı çıkıp kalan 7 kafesi yapın.

5.sırada yine 7 kafesi yapıp az önce yaptığımız gibi sık iğne geçerek boşluk kadar zincir çekip yine kalan 7 kafesi yapın.

Sıralamaya Dikkat

6.sırada 7 kafes, zincirin üzerine 8 kafes ve tekrar 7 kafes yapın.Toplam 8 sıra kafes olacak. 9.sırada her iki yana 2 boş kafes yapın ve tığın üzerine ipi dolayın, arkada ipi orta parmağınıza bir kez dolayın, boş kafesin içinden geri çıkın ve hepsini 2 kerede çıkıp trabzan yapın.

Şimdi diğer renge geçin ve kenarlara 2 boş kafes, kenarlarda 6 kafese püskül, ortadaki 6 kafes boş olacak şekilde örmeye devam edin.

Bitirirken de başlangıçta yapılan el tutma yerini de yapıp bitirin ve kenarlara sık iğne geçin. Güle güle kullanın. Yapamadığınız yerleri buradan bana sorabilirsiniz.

Elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağımı belirtmek isterim. Hepinize kolay gelsin diyerek, yorumlarınızı beklediğimiz ayrıca söylemek isterim.

Yorum Yap!