Sarı Beyaz Yuvarlak Banyo Lif Modelinin Yapılışı

Örgü yuvarlak lif modelinin nasıl yapıldığını bilmeyen ve merak edenler için resimlerle anlatımlı olarak yardımcı olmaya çalışacağım

İşe öncelikle 6 numara tığ ve 2 renk iplik seçerek başlayın. Biz sarı ve beyaz renkleri tercih ettik.  Siz isterseniz başka renkleri de deneyebilirsiniz.

Beyaz renk olan iple 8 adet zincir yapıp halka yapın. İçlerini 20 adet trabzan ile doldurun. Halka oluştuktan sonra üste 13 adet beyaz renk ile fıstık yapın.

Sonra sarı renk iple 1 zincir çekip her iki fıstığın arasına batarak ikişer adet fıstık doldurun yine 13 adet fıstık olacak.

Şimdi beyaz renk ile her iki fıstığın aralarına batarak yeni fıstıklar yapın. Yani toplam 26 fıstık yapmış olacaksınız.

Güzel Desenler

Daha sonra tekrar sarı renge geçip her deliğe 2 adet fıstık yapın. Alttaki fıstığın başına bir zincir çekip batın.

Bir sarı bir beyaz olmak kaydıyla 5 sıra bu şekilde örmeye devam edin. Böylelikle orta kısmı bitirmiş oldunuz.

Hoşunuza Gidecek

Daha sonra kenarlarını isterseniz örümcek yaparak devam edin. İsterseniz de bizim yaptığımız gibi sıra sıra fıstıklar yapıp üzerini diğer renk iple doldurarak devam edin.

Hangisini yapmak kolay geliyorsa ve hoşunuza gidiyorsa seçim sizin! Elimden geldiğince sizlere sarı ve beyaz renkli, banyolarınıza çok yakışacak el emeği lif modelini anlatmaya çalıştım.

Zorlandığınız ve hiç yapamadığınız kısımlar olursa, benimle iletişime geçebilirsiniz.  Örgü lifler aslında örülmesi çok kolaydır. Bir kere alıştığınız zaman arkası çorap söküğü gibi gelir ve sürekli yapmak istersiniz.

Bir sürü modelleri var. İnsan bu kadar çeşitlilik arasında gerçekten hangisini yapsam diye düşünüyor. Siz isterseniz pembe beyaz, yada mavi beyaz örgü ipler kullanabilirsiniz.

Renk konusundaki tercihi sizlere bırakıyorum. Tuhafiyecilerden ve hobi marketlerden çok uygun fiyatlara örgü ip temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden sipariş vermek isterseniz nako’nun sitesi tavsiyemdir.

Hepinize kolay gelsin arkadaşlar. Dediğim gibi yapamadığınız yerleri çekinmeden bana sorabilirsiniz.

2 Comments - Gönder

Yorum Yap!