Şık ve Güzel Yatak Odası Dantel Örtüleri

Yatak Odası Dantel Örtüleri: Danteller geçmişten bu yana kullanılagelen ve kültürümüzün, yaşayışımızın bir parçası haline gelmiştir. Çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmazı dantel örtüler evimizin salonunda, camekanlarımızda, sehpalarda yerini her zaman şık ve zarif bir görüntü sağlarken, evimizin en özel alanı olan yatak odaları için de ayrı bir öneme sahip.

Ananelerimizden bu yana daha çok daha çok takım olarak yatak başlığı, masa üzeri ve komidinler için farklı boyutlarda işlediğimiz dantel örtüler görsel olarak zarif ve hoş bir görüntü sağlarken aynı zamanda gençlik günlerimizin de bir anısı, el emeği göz nuru hatıralardır.

Bu takım dantel örtülerin işleniş kullandığımız model aynı ise takım parçalarınız boyutuna göre yapacağımız işlemlerin oranlarını düşürüp yükseltiriz Takım dantel işlerinde tercih size kalmıştır.

Yani yatak odanızın düzenine, aksesuarlarına ve mobilyalarınıza uygun olarak farklı modelleri takım haline getirerek uyumu yakalayabilirsiniz.

El emeği göz nuru bu danteller yatak odalarımızda yatak başlığı, komidin ve masanın üzerinde birbirinden farklı modellerle oldukça şık bir görünüm sağlar.

Yatak odası dantel modelleri annelerizden öğrendiğimiz üzere daha çok yuvarlak modellerle ve tığ işi olarak genelde beyaz iplerle yapagelmekteyiz.

Fakat modern tekniklerin annelerimizin geleneksel tığ tekniği ile harmanlanmış renkli ve birbiri ile bağlantılandırılmış birkaç parçadan oluşan dantel örgü modelleri de artık çok moda hale geldi.

İç içe birden fazla çiçek ya da mozaik örüntülerden oluşan bu geleneksel modelleri renkli ipler tercih ederek uyumlu yatak odası takımları dantel örtülerin şıklığını da arttırıyor

Genelde yuvarlak ve kare şekilleri ile bildiğimiz bu dantel örtüler günümüzde oval ve salkım çiçekli modellerle çeşitlendirilmiş, renklendirilmiş ve yatak odalarına renk getiriyor.

Bu modellerin yanı sıra kasnaklarda yapılan ve duvar süsü olarak kullanılan dantellerde günümüzde otantik ve geleneksel bir hava oluşturması adına dekoratif bir obje olarak duvarlara da asılabilir.

  

 

Yorum Yap!