Siyah Beyaz Mutfak Dolapları Modelleri

Siyah ve beyaz karışımı kadınların en çok tercih ettiği mutfak dolabı renkleri arasında yer alıyor. Bunda elbette siyah ve beyazın binlerce yıldan beri gelen uyumu ve asil duruşu rol oynuyor.

Siyah ve beyaz genelde lake metoduyla elde ediliyor. Bu da kat ve kat boyanın ahşaba bir güzel yedirilmesi demek. Bu anlamda siyah ve beyaz karışımı mutfak dolapları çok da dayanıklı oluyor.

Gerçekten de mutfakta dış görünüm çok önemli. Çizilmiş ve yağ tutmuş mutfak dolap kapakları kimsenin hoşuna gitmiyor çünkü.

Özellikle de bizim ülkemizde ki kadınlar mutfağın hem şıklığına hem de temizliğine büyük önem veriyor.

Lake boyama tekniği bunu sağlamda çok etkili oluyor. Çünkü hem parlak, hem kolay temizlenebilir bir cilalı yapıya sahip hem de çizilmelere karşı oldukça etkili.

Siyah ve beyaz, mutfak dolaplarında bir kaç şekilde karıştırılıp kullanılıyor. Bunlardan birincisinde tezgâh altında kalan dolaplar hep siyah üstünde kalalar ise hep beyaz veya tersi şeklinde olanı.

İkincisinde ise renkler tam olarak karışık bir şekilde mutfak dolaplarına dağıtılıyor. Bir de tezgâhların siyah ve diğer tüm alanların beyaz olama şekli var.

Tam tersi olarak tezgâhların beyaz diğer tüm dolapların siyah olması da çok tercih edilen siyah beyaz mutfak dolapları modelleri içerisinde yer alıyor. Siyah beyaz mutfak dolaplarında tutacaklar genelde gümüş rengi olarak tercih ediliyor.

Ayrıca fayans bölümleri de siyah beyaz karışık veya tek renk siyah ya da beyaz olarak fayansla destekleniyor. Bu bölüme lake ahşap yaptıranlar da oldukça çok.

Siyah mermer ve daha birçok doğal taşın bulunması da siyah beyaz mutfaklara ayrı bir şıklık katıyor. Buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi gibi makineler de mutfağa uymaları açısından siyah, beyaz olarak seçiliyor ya da üstlerine lakeden kapaklar yapılıyor.

   

Yorum Yap!