Siyah Elbise Nasıl Kombinlenir

Siyah elbiselerin en doğru kombin şekli; uygun ayakkabı, uygun çanta ve aksesuar seçimi ile yapılır. Siyah elbisenin adeta bir kurtarıcı olduğunu bilmeyen yoktur.

İnce, zarif ve alımlı görünmeyi garantileyen bu elbiseler, doğru kombinlendiği zaman, bir kadını adeta moda dergilerinde çıkmış bir modele dönüştürebilir.

Siyah mini bir elbiseye en uygun ayakkabı, hiç kuşkusuz topuklu bir stilettodur. Stiletto ayakkabı, siyah elbiseyi en zarif gösteren ayakkabıdır.

Bir davet veya gece organizasyonu için son derece uygun olan bu ayakkabılar, aynı zaman da ofis şıklığının da bir tamamlayıcısıdır.

Siyah renkli elbiselere hareket katmak da, cool bir görüntü sağlar. Metal görünümlü büyük bir kolye ya da küpe, bu elbiselerin renk unsurlarındandır.

Aynı şekilde ayakkabıda da renk kullanımı, elbisenin tarzını ortaya koymaktadır. Gümüş renkli bir ayakkabı, en az siyah ayakkabı kadar ilgi çekecek ve uyum sağlayacaktır.

Siyah elbiselerin ofis şıklığında ayrı bir yeri vardır. Ciddi ve başarılı bir iş kadını imajını pekiştiren ve aynı zamanda şıklı sağlayan parçalardır.

Siyah elbisenin üzerine giyilen bej renkli veya pudra renkli blazer bir ceketle, oldukça şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Akşam yemekleri için giyilen mini siyah elbiseler, şık küçük boy çanta ve topuklu ayakkabı ile kombinlenebilir. Elbisenin üzerine giyeceğiniz trençkotla, doğru bir kombin yapabilirsiniz.

Özel bir davet için giyeceğiniz uzun siyah elbiseye uygun olan, sivri burunlu kırmızı veya gümüş renkli bir stiletto ayakkabıyla oldukça şık bir görüntü sağlarsınız.

İnci küpeler veya taşlı küpeler, bu elbisenin doğru aksesuarları olacaktır. Özellikle ön bacak dekolteli bir elbisenin altına, topuklu zarif bir ayakkabı giymek gerekir.

Siyah elbisenin dekoltesi varsa, mutlaka orta büyüklükte tasma kolye ya da geniş bir metal kolye kullanılabilir. Pırlanta kolye ise, siyah elbisenin en muazzam takısı arasında yer alır.

 

Yorum Yap!