Takı Nasıl Kombinlenir?

Takı takmak üzerimizdeki kıyafeti hem çok iyi gösterebilen hem de çok kötü gösterebilen bir unsur. Takı alırken tamamen zevkimize göre bir sürü takı alırız ancak eve geldiğimizde çok beğendiğimiz takıları birlikte kullanacağımız parçaları bir türlü bulamayız. Peki, hangi takı hangi kıyafetler ile kombinlenir?

1. Küpeler

Büyük gösterişli damla küpeler veya taşlı küpeler daha çok straplez elbise, büstiyer veya yine straplez elbise gibi üst kısmınızın açık olacağı durumlarda tercih edilir.

Küçük halka küpeler de modası hiç geçmeyen takılardan biri. Bu küpeleri formal kıyafetler ile beraber kullanabilirsiniz. Bu diğer tip ufak küpeler için de geçerlidir.

Daha bohem bir hava yaratmak istiyorsanız, eskitilmiş küpeler veya tüylü uzun küpeler kullanabilirsiniz.

2. Saç takıları

Saç takıları bugünlerde çok moda. Saç takıların kullanırken saçınızın çok gösterişli bir model olmamasına dikkat edin. Hem saçınız çok gösterişli hem takılar falan derken ortalık karışabilir.
Saç takısı kullanacağınız durumlarda saçınızın yanlarını örüp oraya takı takabilir ya da düz bir topuzun çevresini süsleyebilirsiniz.

3. Bilezikler

Saat ile bileklik kullanacaklar için önemli olan saati ve bilekliği aynı tarzda tutmak. Aynı renk kullanmak zorunda değilsiniz ancak tarzları bir olmalı.

Üzerinizde tek renk bir kıyafet var ise bir sürü ince bileziği birlikte kullanmak sizi daha şık ve zarif gösterebilir.

Gümüş ve altın renkteki bileklikler ise ofis ortamları için uygun olup yine zarif bir yüzük ile birleştirilebilir.

4. Yüzük

Eklem yüzüklerin de herkes tarafından takılmaya başlanması yüzükleri tekrar gündeme getirdi. Taşlı ve büyük yüzükler ile küçük eklem yüzükleri bir arada kullanabilirsiniz ancak renklerinin aynı olmasına dikkat edin. Bu tip bir takı kullanımında kıyafetinizin kol kısmı kıs veya tek renk olmalı.

Yorum Yap!