Uzun Etek Nasıl Kombinlenir

Uzun etekler; kumaşın cinsine, yapısına ve modeline göre her mevsim giyilebilen, oldukça şık ve modern kıyafetlerdir. Doğru gömlek, bluz, ceket, aksesuar, ayakkabı ve çantayla harika kombinler yapılabilir.

Uzun etekler, çalışan kadınlar için ofis şıklığını tamamlayan, önemli parçalardır. Tarz sahibi iş kadınları, şifon veya krep bir uzun etekle modern stilde tasarlanmış bir bluzu kombinleyebillir.

Metal aksesuarlarla tamamlanan kombinde, babet tarzında bir ayakkabı kullanılabilir. Bej renklerde kullanılan bir uzun etek, oranj gibi canlı renklerle hareketlendirilebilir.

Valonlu uzun etek modelleri, soft renklerde oldukça zarif bir tarz yaratıyor. Askılı veya sıfır kollu gömleklerle tamamlanan bu kombinde, sandalet ayakkabılar oldukça şık bir seçim oluyor.

Bu sezon oldukça moda olan denim uzun etekler, beyaz gömlek veya T-Shirt ile oldukça uyumlu bir görünüm sergiliyor. Bez ayakkabı veya Sneakerlar tercih edilen bu kombinde, büyük hasır çantalar da oldukça şık duruyor.

Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen çiçekli uzun etekler, renkli badiler ve askılı bluzlarla kombinleniyor.

Kot montla tamamlanan çiçekli uzun etekler, boncuklu sandaletlerle oldukça tarz bir görüntü sağlıyor.

Sırt çantalarının en çok kullanıldığı kombin olan bu stilde, oldukça sportif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Uzun dar etekler, hareketli ve fırfırlı bluzlarla kombinlenebilir. Önemli olan, desenli uzun eteğin üzerine, tek renkli bir bluz veya gömlek giymektir. Bluz veya eteğin her ikisinin de desenli olması, ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkmasını sağlar.

Uzun etek modellerini, çok uzun tuniklerle veya uzun ceketlerle kombinlenmek yanlış olacaktır. Bunun yerine, kısa ceketler ve bele oturan gömlekler tercih edilmelidir.

Kloş uzun etekler, dar bluzlarla kombinlenir. Stiletto ayakkabı, bu kombin için son derece uygun bir seçimdir. Kloş eteği taşımak, oldukça zordur. Uzun bir boya sahipseniz, kloş etekler harika bir görüntü sağlar.

       

 

Yorum Yap!