Yatak Odası Dekor Örnekleri

Yatak odası dekorasyonu için öncelikle dinlendirici, rahatlatıcı ve modern bir dekorasyon tasarımı düşünülmelidir. Yatak odası dekorasyonunda kişiliğinizi yansıtacak olan bir tarzı seçerek dekorasyon açısından ilk aşamayı atlatabilirsiniz.

Seçtiğiniz dekorasyon stilinizi ve tarzınızı tamamlayacak olan mobilya seçimi, renk tercihi ve aydınlatma çeşitlerini kombinleyerek yatak odası dekorasyonunuzu kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda en önemli nokta ise kesinlikle fazla eşya kullanmamanızdır. Mümkün olduğu kadar ferah bir alan yaratmalısınız.

Bu nedenle renk seçimi çok önemlidir. Yatak odası dekorasyonunda sıcak renkler daha samimi bir hava yaratırken, soğuk tonlar bir sakinleştirici ve zarif bir hava sunmaktadır.

Yatak odası için en çok kullanılan renkler ise; mavi, küf yeşili, mor veya lila tonları, bej ve pembe tonları ile tüm nötr renklerdir.

Bunların yanı sıra yatak odanızın rahatlatıcı bir atmosfere sahip olması için aydınlatmanın çok parlak olmaması gereklidir.

Yatağın iki yanında komodinlerin üzerinde olan abajurlar ve başucu lambaları odada katmanlı bir aydınlatma sağlayarak çok pratik ve estetik bir tarzı sunmaktadırlar.

Yatak odanızda ayna kullanımı konusunda cesur davranmanız ortama ayrı bir derinlik ve ferahlık kazandıracaktır. Ayrıca odada tablo ve çerçeve kullanımını abartmayarak kullanmanız önemli bir detaydır.

Yatağınızın dayandığı duvara mutlaka dekorasyonunuza uygun bir tablo koymanız odanızı daha şık ve modern gösterecektir.

Eğer odanıza biraz daha farklı bir hava katmak isterseniz bir duvarınızı farklı renkte boyayabilir, duvar kâğıdı ile renklendirebilir veya 3d etkili paneller kullanarak dahi çok farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Yatak odanızda genellikle koyu renkli perdeler kullanmanız da gerçekten hoş bir seçim olurken böylelikle sabah güneşiyle uyanmamış olursunuz.

Bu durumda da halı tercihini mutlaka açık renkte yapmanız uyumlu ve doğru bir dekorasyon tercihi olacaktır.

  

 

Yorum Yap!